Iron Maiden'dan mesaj var

Iron Maiden'dan mesaj var
Iron Maiden'dan mesaj var
Heavy metal devi Iron Maiden, 'best of' formatındaki son teknoloji 'Maiden England' şovuyla 26 Temmuz akşamı İnönü Stadyumu'nda olacak. Peki, yıkımına başlanan İnönü Stadı'ndaki son konser olacak bu unutulmaz gecede Iron Maiden hangi parçaları çalacak? İşte grup üyelerinin mesajları

Iron Maiden ile vuslata sayılı günler kaldı. Heavy metal devi Iron Maiden, Vodafone İstanbul Calling kapsamında Pozitif Live organizasyonuyla 26 Temmuz Cuma akşamı Beşiktaş İnönü Stadyumu’nda sahneye çıkacak. Bu buluşma, aynı zamanda yeniden yapılmak üzere yıkımına başlanan İnönü Stadyumu’ndaki son konser olması bakımından da tarihi öneme sahip. Britanyalı efsane grup, ‘best of’ formatındaki ‘Maiden England’ şovuyla sahnede olacak. Gecenin bir diğer yıldız ismiyse thrash metal tarihinin en önemli dört grubundan birisi olan Anthrax. Beşiktaş İnönü Stadyumu’ndaki son konser gününün açılışınıysa Voodoo Six yapacak.
Iron Maiden’ın kariyerindeki üçüncü dönüm noktası olarak adlandırılan ‘Maiden England’ turnesi, 2004’te yayınlanan ‘The Early Days’ DVD’si ve ardından 2005’te çıktıkları ‘Early Days’ turnesinden izler barındırıyor. Bununla beraber 2008 yılında yayınladıkları ‘Live After Death’ DVD’si ve 2008 yılında çıktıkları ‘Somewhere Back In Time’ turnesiyle kendi Boeing 757 uçaklarında Bruce Dickinson kaptan plotluğunda 45 günde 81 bin kilometre yol yaparak 40 farklı ülkede toplamda 2 milyondan fazla seyirciye ulaştı ve bu turne sonrasında satış rekorları kıracak ‘Flight 666’ DVD’sine dönüştü.

Son olarak 2011 yılında çıktıkları ‘Final Frontier’ dünya turnesiyle Avrupa’da stadyumları dolduran grup, bu sene de ‘Maiden England’la 1988’de gerçekleşen ‘Seventh Son of A Seventh Son’ turnesinden esinlenerek yaratılmış sahne tasarımı ve set-list ile rockseverlerin karşısında olacak.

Bruce Dickinson’dan mesaj var

Iron Maiden’ın kaptan pilot solisti Bruce Dickinson’ın Türkiye ’deki hayranlarına bir de mesajı var: “Bu turneyi Türkiye’deki fanlarla paylaşacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Son gelişmiş teknolojinin de yardımıyla en son 1988 yılında ‘Maiden England’ serisini yeni ve gelişmiş ışık sistemi, sahne dizaynı ve Eddie’nin bu parçaları yeniden canlandırmasıyla tekrar sahneye taşıyacağız.”
Steve Harris ise, Iron Maiden turnelerinin her yaştan izleyici ve takipçisi olduğunu belirterek, geçen sene Kuzey Amerika’da gerçekleştirdikleri konser serisini aynı şekilde bu turneye taşıyacaklarını belirtti. Ayrıca bu turnede çaldıkları parçalarla (*) da çok beğeni topladıkları ileten Harris, ‘Seventh Son’, ‘The Prisoner and Afraid To Shoot Strangers’ gibi daha önce çok sık çalmadıkları parçaların yanı sıra Iron Maiden hayranlarının favorileri olan ‘The Trooper’, ‘Aces High’, ‘The Clairvoyant’, ‘The Number Of The Beast’, ‘Wasted Years’ ve ‘Run To The Hills’ı seslendireceklerini iletti. “Bu turnenin açılışı o kadar heyecan verici ve unutulmaz bir hal aldı ki, aynı enerjiyi Avrupa’ya taşımak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerinde bulundu.

MAIDEN ENGLAND TURNESİNDEN İZLEYİN: www.youtube.com/watch

Tüm dünya tarafından en önemli rock grubu olarak nitelendirilen Iron Maiden, bugüne kadar toplamda 90 milyon albüm satışına imza attı. 58 ülkede toplamda 2 bin performans sergileyen grup, son olarak yayınladıkları 15. albümleri ‘The Final Frontier’ ile 28 farklı ülkede müzik listelerinde 1. sıraya çıkmayı başardı.

*Kuzey Amerika set list: Moonchild, Can I Play With Madness, The Prisoner, 2 Minutes To Midnight, Afraid To Shoot Strangers, The Trooper, The Number Of The Beast, Phantom Of The Opera, Run To The Hills, Wasted Years, Seventh Son Of A Seventh Son, The Clairvoyant, Fear Of The Dark, Iron Maiden, Aces High, The Evil That Men Do, Running Free.