İş verimliliğinizi arttırmak için kedi videosu izleyin!

İş verimliliğinizi arttırmak için kedi videosu izleyin!
İş verimliliğinizi arttırmak için kedi videosu izleyin!
Kendini kedi videosu izlemekten alamayanlara bilim insanlarından güzel haber: Kedi videosu izlemek mutluı etmekle kalmıyor, verimliliği de arttırıyor.

Yaklaşık yedi bin kişiyle yapılan ve sonuçları Computers in Human Behaviour adlı dergide yayımlanan araştırma, insanların kedi videosu izledikten sonra nasıl hissettiklerini inceledi. İnternet fenomeni kedi Lil Bub’ın sahibi Mike Bridavsky’nin desteğiyle araştırma sosyal medyada yayıldı.
Indiana Üniversitesi’nden Jessica Gall Myrick’in analiz ettiği sonuçlara göre kedi videoları izleyenleri sadece eğlendirmekle kalmıyor aynı zamanda kişilerin enerjisini yükseltip negatif hislerden uzaklaşmasını sağlıyor.

Patronların sevmeyeceği 7 motivasyon taktiği
 
Myrick, “ Medya araştırmacısı ve online kedi videoları izleyen biri olarak kendimi bu pop kültür fenomeni hakkında veri toplamaya mecbur hissettim. Mesai esnasında YouTube’da ya da sırf oyalanmak için kedi videosu izleyen insanların hissettiği olumlu duyguların kişilerin daha sonra üstlenecekleri işlere olumlu katkı yaptığını gördüm” diyor. O halde bu güzel haberi kedi videolarıyla kutlamanın yeridir:
(The Independent)  


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Motivasyon

  ,

  Medya

  ,

  kedi

  ,

  kültür

  ,

  sosyal