İstanbul'da '15. Randevu'

İstanbul'da '15. Randevu'
İstanbul'da '15. Randevu'
15. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali sürüyor

15. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali başladı. 20 Aralık'a dek sürecek festivalde, Fransız Kültür Merkezi’nde yapılacak belgesel ve kısa filmlerin ücretsiz gösterimlerinin yanı sıra, dünya sinemasının son dönem örnekleri izleyiciyle buluşacak.
Festivalde ilk gösterimini yapacak filmler arasında, Luc Besson'un yönettiği, Burmalı siyaset kadını Aung San Suu Kyi'nin hayatını konu edinen 'Hanımefendi/ The Lady', Andrew Dominik'in yönettiği, Brad Pitt'in başrolünde oynadığı 'Kibarca Öldürmek/ Killing Them Softly', Liv Tyler'ın rol aldığı 'Robot & Frank', 'Cherry' ve 'Kanunsuzlar/ Lawless' bulunuyor.
Öğrenciler için gündüz seansı biletleri 5 TL, tam biletlerin 7 TL ve tüm akşam seanslarının biletlerinin 8 TL’den satışa sunulduğu festivalin gösterim mekanları Levent Cinemaximum Kanyon, Beyoğlu Cinemaximum Fitaş ve Beyoğlu Fransız Kültür Merkezi. Ayrıca festival boyunca kafelere ve festivalin gösterimlerinin yapılacağı sinema salonlarının gişelerine her gün için bırakılacak 10 adet bilet, saat 10.00’a kadar, pasolarını gösteren bütün öğrencilere ücretsiz olarak verilecek. Ayrıntılı bilgi http://www.randevuistanbul.com adresinde.