İstanbul'da ucuz ve pahalı iki gezi

İstanbul'da ucuz ve pahalı iki gezi
İstanbul'da ucuz ve pahalı iki gezi

250 dolarlık hesaplı İstanbul turunda Asmalımescit?teki Otto?da gece eğlencesi, Kabataş?tan kalkan vapurla Boğaz gezisi ve Hacı Abdullah Lokantası?nda yemek (saat yönünde) yer aldı.

The New York Times gazetesi İstanbul'da 250 ve 1000 dolarlık iki farklı gün planladı

NEW YORK - Amerikan The New York Times gazetesi, ‘Biriktir ya da savur: İstanbul’ başlıklı gezi yazısıyla, İstanbul’da az parayla ya da bol bol harcayarak geçirilecek iki gün için tur planladı. Günlük 250 dolara hesaplı İstanbul günü için öneriler arasında Sultanahmet’teki Küpeli Hotel’de konaklama, Hacı Abdullah Lokantası’nda yemek, Kapalıçarşı’da Derviş adlı dükkândan alışveriş, Asmalımescit’teki Otto’da gece eğlencesi ve Kabataş’tan kalkan vapurla Boğaz gezisi yer aldı.
Yazının ‘1000 dolarlık’ kısmındaki öneriler arasındaysa Cihangir’deki Witt İstanbul Suites’te konaklama, Tepebaşı’ndaki Coşkun Uysal ve Esra Muşlu şefliğinde Moreish Restaurant’da yemek, Galatasaray’daki antika ve tasarım mağazası Aslı Tunca’dan alışveriş, Ulus 29’da eğlence ve Tepebaşı’daki Enstitü’de (Istanbul Culinary Institute) üç saatlik bir yemek kursu yer aldı. 

Alaçatı sörf cenneti...
Gazetedeki başka bir yazıdaysa bir zamanların ‘uyuyan köyü’ Alaçatı’nın güçlü rüzgârları sayesinde sörf cenneti haline geldiği yazıldı. “Sörf, rüzgârın saatte 30 mil estiği, 10 bin nüfuslu balıkçı ve tarım kasabasını tamamen değiştirdi” denilen haberde, Alaçatı’da geçen hafta sonu düzenlenen Profesyonel Sörfçüler Derneği Şalom Dünya Kupası yarışmalarına 30 ülkeden 64 erkek, 19 kadın sporcunun katıldığı yarışmaları 7 bin 500 kişinin izlediği belirtildi.
Dünyanın başlıca sörf destinasyonlarından biri olarak sayılan Alaçatı, başlıca sörf merkezleri Kanarya Adaları ve Cape Verde’ye yakın bir konumda bulunduğuna dikkat çekildi. (Yaşam Servisi)