İstanbul'da Yeni Açılan Restoranlar

İstanbul'da Yeni Açılan Restoranlar
İstanbul'da Yeni Açılan Restoranlar
İstanbul'da ardı ardına birbirinden şık restauranlar açılmaya devam ediyor. İşte size Tarabya sırtlarında, yeşilliklerin arasında İstanbul'un karmaşasından uzaklaşabileceğiniz ve İstanbulluların yeni gözdesi Karaköy'de tek başınıza gittiğinizde bile sıkılmayacağınız iki mekan önerisi.

Tarabya’da Terapi

Tarabya sırtlarında, ağaçlarla çevrili çok geniş ve özel bir bahçede Therapia Garden adlı yeni bir restoran açıldı. Daha önce Çapa Marka ve Lacivert Restauran'da çalışan Eda Baker’ın projesi olan restoran; bahçe, teras ve localar olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Mekâna yayılan koltuklar tüm günün yorgunluğunu alacak, yemek masaları da uzun uzun sohbetler edecek şekilde tasarlanmış. Mutfak ise daha önce Frankie, Reina, Çeşme 7800 Otel, Havana, Blackk gibi mekânlarda çalışan şef Yusuf Şahin'e emanet edilmiş. Yusuf Usta Dünya mutfaklarından etli pazı sarmadan çıtır kadayıflı karides dolmasına, köfte burgerden rizottoya, kuzu tandır pizzaya, ev yapımı ekmeklere ve organik peynir tabağına uzanan geniş bir yelpazede yemekler hazırlıyor. Bu yılın modası kokteyller de Hayal Kahvesi, Cahide, Abracadabra, Buz Bar, Kaff, Urban Bug gibi mekânlarda yeteneğini sergileyen Emre Aydın 'a ait. Tel: 0212 299 00 61


İstikamet Karaköy

Karaköy Fransız Geçidi’nde, Mumhane caddesi tarafında İstikamet Karaköy adlı yeni bir restoran açıldı. Mutfağı ağırlıkla fırın yemeklerinden oluşturuyor. İstikamet Karaköy’ün aşçısı ve sahibi Elif Doğan sevdiği yemekleri bulunabilen en kaliteli malzemelerle pişiriyor. İstikamet Karaköy, mevsime ait ürünlerle sadece zeytinyağı ve tereyağı kullanılan ve taze baharatlarla lezzet katılmış yemeklerden oluşan sadece 7 kalemlik bir menüye sahip. İstikamet Karaköy, yalın gelenler pencereden mahalleyi sokağı izlesin, gittiği başka yerlerden daha farklı hissetsinler düşüncesiyle geniş camlı yapılmış.
İstikamet Karaköy, her gün 10.00– 20.00 saatleri arasında servis veren restoranda yemekler 9-35 lira fiyat aralığında.
Tel: 0212 244 11 81 / (212) 244 11 94