İstanbul'dan moda fışkıracak...

İstanbul'dan moda fışkıracak...
İstanbul'dan moda fışkıracak...

Gizia?nın Türkiye?deki ilk defilesi, Hakan Yıldırım?ın seksi tasarımları ve Bahar Korçan?ın son kreasyonu (soldan sağa) etkinlikte...

İSTANBUL - Türk moda tasarımcıları ve hazır giyim markalarını aynı çatı altında toplayan İstanbul Fashion Days, bugünden itibaren çok sayıda ünlü modacının son çalışmalarına sahne olacak. İTKİB ve Moda Tasarımcıları Derneği işbirliğiyle İTÜ Taşkışla kampüsünde ve bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Istanbul Fashion Days’de bugün Sunset, İdil Tarzi, BNG, Mehtap Elaidi, AVVA, Arzu Kaprol ve Koton defileleri var.
Cuma akşamı 2010 yaz kreasyonunu sunacak olan tasarımcı Bahar Korçan’ın konsepti ‘Kabullen ya da Değiştir’. Koleksiyondaki bir de ilk var: Korçan’ın tasarlayıp Jasabi’nin uyguladığı mücevher koleksiyonu
Cumartesi günü Gamze Saraçoğlu, Hatice Gökçe, Özlem Süer, Gizia ve Hakan Yıldırım tasarımları görücüye çıkıyor. Saraçoğlu’nun ilhamını sudan alan ‘Akış/Flow’ koleksiyonunda su damlasının geçtiği evreler anlatılıyor. Gizia’nın Türkiye’de gerçekleştireceği 17.00’deki ilk defilesinde model Tuğçe Kazaz da podyumda olacak.
Etkinliğin kapanışı Hakan Yıldırım’ın cumartesi saat 21.21’deki defilesiyle yapılacak. 2010 yaz koleksiyonu ‘Milad’ı tanıtacak olan Yıldırım pembe, gri, ekrularla altın rengini kullanmayı tercih etmiş. Swarovski taş, dantel, saten ve organzeye de ağırlık veren tasarımcı seksi hatların ön plana çıktığı detayları, hiper mini etek ve mayoları da bolca kullanıyor. Yıldırım tasarımları için “Her biri ışık saçan kristal heykeller kadar göz alacak” diyor. (Yaşam Servisi)