İstanbul'un kalbi Nişantaşı'nda attı

İstanbul'un kalbi Nişantaşı'nda attı
İstanbul'un kalbi Nişantaşı'nda attı
İstanbul'da yeni yıl kutlamalarının kalbi Nişantaşı'nda attı. Taksim bu yıl yayalaştırma çalışmaları nedeniyle eski cıvıltısından uzak kalırken, Kurtuluş'ta da gelenek bozulmadı.

İSTANBUL - İstanbul’da yeniyıl kutlamaları Nişantaşı’nda başladı. Binlerce kişi, 2013’ü karşılamak için yeni yıla saatler kala Nişantaşı Meydanı’nda toplandı. Vatandaşlar verilen konserler eşliğinde gönüllerince eğlendi. Geri sayımın ardından havai fişek gösterisi düzenlendi.

Yılbaşı eğlencesinin merkezi Nişantaşı’nın bazı sokak ve caddeleri oyuncak ayıcıklar, Noel Babalar ve hediye paketleri ile süslendi. Ayrıca meydana 7 metrelik dev yılbaşı ağacı konuldu. İstanbullular akşam saatlerinden itibaren Nişantaşı’na akın etti. Meydanı dolduran vatandaşlar verilen konserle gönüllerince eğlendi.

Yeni yıla dakikalar kala DJ’ler performaslarını sergiledi. Çalınan parçalara alandaki kalabalıkta eşlik etti. Kutlamalara Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de katıldı. Tıklım tıklım dolan alanda yer yer gergin anlar da yaşandı. Geri sayımın ardından havai fişek gösterisi düzenlendi. 10 dakika boyunca süren havai fişek gösterisinin bitmesiyle çoşkulu kalabalık meydandan ayrılarak eğlence merkezlerine akın etti.

KURTULUŞ’TA GELENEK BOZULMADI
2013 yılına girerken en farklı yılbaşı kutlamalarından biri de Şişli, Kurtuluş’ta yaşandı. Yaklaşık 30 yıldır devam eden geleneğin bu yılda bozulmadığı görüldü.

Yeni yıla girmeye sayılı dakikalar kala evlerinin camına çıkan Kurtuluş Mahallesi sakinleri ellerine aldıkları tencere, kepçe ve tavaları birbirlerine vurarak geri sayıma başladı. Kurtuluşlular saatler 00.00’ı gösterdiğinde ise camlardan şişe,bardak ve tabak fırlatarak 2013’e girdiler. Bazı vatandaşlar da konfetiler bazıları da nar attı. Cam eşyaların yola fırlatılması bazı sürücülerin tepkisine neden oldu. Kurtuluş Caddesi’nden araçlarıyla geçmekte olan sürücüler yapılan kutlamanın eğlenceli göründüğünü fakat, camlardan atılan eşyaların insanlara ve araçlara zarar vereceğini ifade ettiler. Bir vatandaş ise kırılan cam parçalarını süpürdü. (dha)