İstanbul'un yeni durağı

Kentin gece hayatının iki önemli durağı, Vogue ve Da Mario'yu işleten ekip bugünlerde kulüpler dünyasına adım atıp muazzam bir mekân açtı.
Haber: EMRE PEKEL / Arşivi

Kentin gece hayatının iki önemli durağı, Vogue ve Da Mario'yu işleten ekip bugünlerde kulüpler dünyasına adım atıp muazzam bir mekân açtı. Adı Anjelique. Tepebaşı'nda, hemen NuPera'nın yanında. Eskiden Beyaz Saray adlı bir pavyon olarak işletilen yer artık hayli prestijli, VIP, kapısından girmenin çok zor olduğu bir kulübe dönüşmüş durumda. Mekânın ortakları henüz Anjelique'in
neye benzediğini açık edecek herhangi bir görüntü alınmasına izin vermiyor. Yani aynı zamanda gizemli de bir yer burası.
Öte yandan, kapıdan içeri girebilen şanslı insanlardansanız sizi muhteşem bir gecenin beklediği kesin. Anjelique, eski Beyaz Saray'ın havasını tamamen koruyor. Dekorasyon aslına sadık kalınarak yapılmış. Daha doğrusu, pavyon revize edilmiş ve muhteşem bir ışıklandırmayla 'bayağı' görüntüsünden modern-minimal bir çizgiye çekilmiş. Üst katlardaki localar duruyor, buraların girişleri perdelerle kapalı ve gruplar için ayrılıyor.
Mekânın giriş katında ise etrafı aynalarla kaplı büyük bir yemek salonu var. Hafta sonları tıklım tıklım. Anjelique'in yemekleriyle Ceren Büke bizzat ilgilenmiş, hatta bugünlerde en çok buranın mutfağıyla uğraşıyor. Her yerde bulunmayan eşsiz lezzetleri tadabilmek mümkün. Ama fiyatlar da buna göre. Yine de Anjelique'te iyi bir yemek ve içki için ruhunuzu teslim etmeniz gerekmiyor.
Dekorasyon şaşırtıyor
Açılalı çok kısa süre olmasına rağmen müdavimler oluşmuş. Zaten İstanbul gecelerinde yeni bir yer açılsa da oraya müdavim olsak diye bekleyen bir grup var, burası da mevcut mekânlardan sıkılanlar için bir vaha niteliği taşıyor. Reklamcı diliyle konuşursak, burası 'A+' grubuna hitap ediyor. Beyoğlu'nda olması ise ister istemez bu grubun 'snobby' havasını yıkmaya yetmiş. Ayrıca Vogue ve Da Mario'nun devamlı müşterileri buraya da geliyor.
Etraftaki 'clubbing' modasına karşın, Anjelique'te 70'ler ve 80'lerin pop-disko şarkıları çalınıyor daha çok. İnsanı yormayan, daha çok iyi vakit geçirmesini sağlayan bir kulüp olmuş bu şekilde.
Anjelique belli bir saatten sonra ise Safran'a rakip! Açılışı Ajda Pekkan'ın yaptığı Türkçe şarkılar ardı ardına geliyor ve eğlence o esnada zirveye ulaşıyor. Dansın ardı arkası kesilmiyor.
Buranın şüphesiz en büyük özelliği dekorasyonun yarattığı şaşkınlık, aynı zamanda da şıklık. Herhangi biri, farklı bir şey yapmak adına Beyaz Saray'ı mahvedebilirdi. Oysa şimdiki halinde profesyonel bir ekibin, gece hayatının nabzını tutabilen insanların emeğini hissediyorsunuz. Her detay o kadar ince düşünülmüş ki...
İstanbul gece hayatında giderek çok daha önemli bir nokta olacağa benziyor Anjelique. Göz alıcı dekoru, şahane yemekleri ve iyi müzik seçimiyle zirveye oynadığı da bir gerçek.
Tel: (212) 244 59 22