İşte babasının kızları

İşte babasının kızları
İşte babasının kızları
Yıllarca rock ve pop starları Mick Jagger, Bob Geldof ve Simon Le Bon'un adını duydunuz. Ama artık bol bol onların birer moda ilahı haline gelen çıtır kerimeleri Georgia, Pixie ve Amber'ı göreceksiniz

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

 

 ‘Yeni Brigitte’ Georgia May Jagger

Babası bir rock dinozoru, annesi bir model. Ama o da en az anne-babası kadar ünlü. Bir Jagger kızı olmak, hele de 17 yaşındaki Georgia May Jagger’sanız harika! Efsanevi rock grubu Rolling Stones’un solisti Mick Jagger ve eski model Jerry Hall’un hem model hem öğrenci kızları Georgia, daha şimdiden moda dünyasının yeni ikonu oldu. Babasının ünlü ağız yapısını, annesinin altın sarısı saçlarını ve bacaklarını alan Georgia Jagger, son olarak Vogue dergisinin kasım sayısının kapak kızıydı.
Georgia, annesi Jerry ve kardeşi Jade gibi Vogue dergisinin sayfalarını büyüleyici güzelliğiyle süsleyen birçok Jagger kadınından sonuncusu. Sarı, elektrikli saçları elbette model annesinden geliyor. Dolgun ve sarkık dudaklarıyla hayli ayrık ön dişlerini de babası Mick Jagger’dan aldığı bir bakışta fark ediliyor. Ancak Georgia, ne annesine ne de babasına tam anlamıyla benziyor. Onu görenler, güzelliğiyle 50’li ve 60’lı yıllara damgasını vuran Fransız oyuncu Brigitte Bardot’nun kızı zannediyor! ‘Yeni Brigitte‘ olarak anılan Jagger, henüz lisede okuyor.
Küçük moda ikonu Georgia, 1992’de bir moda ve rock krallığına doğdu. Kıyafetlere ve modaya elbette hayli düşkün. Hudson jean’leri için yapılan reklam çekimlerinin hemen ardından yeni bir yıldız doğduğu fark edildi ve Georgia bir moda ikonuna dönüştü.
“Aslında belirgin bir tarzım yok, trendlerden çok rahatlığa meraklıyım” dese de evde eski süper model bir anne olunca, tasarım ürünlerden başkasını giymesi ne mümkün... Annesi bütün gardırobunu kızına açmış. Georgia da kendi aldıklarıyla bu eski moda kıyafetleri kombine edince kendi stiline kavuşmuş.
Bir süredir bir başka rock yıldızı Dave Stewart’ın oğlu Django James’le birlikte olan Georgia, “Parti kızı değilim. Partilerdense bir fincan çayla evde kalıp televizyon izlemeyi tercih ederim” diyor. Birçok ‘ünlü kızı’ gibi onun da bolca evcil hayvanı var. Evdeki ‘ordu’ şimdilik dört köpek, altı kedi, bir tavşan ve annesinin dört tavuğundan oluşuyor.
Sık sık ünlü olmak istemediğini anlatan, sokağa çıkınca fotoğraflanmaktan hoşlananlardan olmadığını söyleyen Georgia May Jagger, gelecek yıl ocak ayında 18 yaşına basacak. Peki “Partilerden hoşlanmam” diyen Jagger 18. yaş gününü kutlamak için içki içecek mi? Bu soruya yanıt verirken “Daha önce hiç tadına bakmadım ama lezzetli olduğunu duydum, belki bir bira içerim” diye mırıldanıyor.
Sanat okuluna gitmeyi ya da film yönetmeni olmayı planlıyor. Modellik onun şimdilik sadece eğlencesi. Sıra karar vermeye gelince de yaşıtları gibi davranmak işine geliyor. Zaten onun yaşında birinin henüz ne yapacağını belirlemesine gerek olmadığını söylüyor.

 

 

Parti kızı Pixie Geldof

Pixie’nin topuklu ayakkabılarıyla tökezlediği içkili halleri paparazzilerin göz bebeği.

Pixie Geldof, İrlandalı şarkıcı, oyuncu ve siyasi aktivist Bob Geldof’la televizyon sunucusu Paula Yates’in iki kızından küçüğü. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen babası kadar tanınan Pixie, Londra’da modellik yapıyor. Ama dünya onu, tıpkı ablası Peaches gibi partilerde çekilen çılgın fotoğraflarından takip ediyor. Üstünde zor durduğu topuklu ayakkabılarıyla tökezlediği içkili halleri paparazzilerin göz bebeği. Pixie, annesinin 26 yıl önce yaptığı gibi 17 yaşında Tatler dergisine kapak kızı olduktan sonra keşfedildi. Bu yıl da Georgia Jagger gibi, İtalyan Vogue’un mart sayısında kapaktaydı. Geçen ağustos ayında da Afrika için yaptığı yardım çalışmalarıyla ünlü, insan hakları savunucusu, müzisyen babasının izinden gitmeyi denedi ve stüdyoya girdi. 1990 doğumlu modelin sesinin gayet iyi olduğunu söylense de üstünden atmaya hiç niyetlenmediği ‘parti kızı’ imajı yapımcıları düşündürüyor. Giyim konusunda da tuhaf kombinasyonlarıyla göze batan Pixie, tasarım ürünler giymeyen türden bir stil ikonu. Farklı olmak adına tanınmamış butikler ve vintage mağazalardan alışveriş yaptığını söyleyen Pixie, “Herkesle aynı olmak için neden bir elbiseye binlerce dolar harcayayım?” diyenlerden. Durmadan değişen tuhaf saç modelleriyle her zaman fark yaratıyor. Kısa kesilmiş sarı saçlar artık ‘Pixie Geldof modeli’ olarak anılıyor. Şimdi saçlarını uzatmaya başlasa da bu kesim onunla özdeşleşti bile... Adı bir dönem 35 yaşındaki komedyen Noel Fielding’le anılan Pixie, gittiği
her yerde peşini bırakmayan medyanın ilgisine bayıldığını söylemekten de çekinmiyor.

 

 

 

 

 

Anadan bacaklı Amber Le Bon

Annesi 80 ve 90’ların podyum efsanesi Yasmin Le Bon olan Amber, çok uzun bacak boyuyla onun ününü devam ettiriyor.

Amber Le Bon, 80’lerden itibaren imajı, şarkıları ve her yaptıklarıyla olay yaratan İngiliz müzik grubu Duran Duran’ın solisti Simon Le Bon’un kızı. Annesi 80 ve 90’ların podyum efsanesi Yasmin Le Bon olan Amber, çok uzun bacak boyuyla onun ününü devam ettiriyor. Amber ünlülerin moda ikonu kızları arasında ‘komşu kızı’ imajını en iyi koruyanlardan ayrıca. Müzik, tarih ve fotoğraf eğitimi alan Amber, 2008’de üniversiteye mankenlik yapmak için ara verip bir model ajansına kaydolunca kariyeri de şekillenmiş. Adı duyulmaya başladığından beri bacak boyuyla konuşuluyor. Vogue dergisi onu ağustosta annesinin gardırobundan bir koleksiyonla fotoğrafladı. Genel olarak ünlü markaların vintage tasarımlarını, sokak markalarıyla kombine edip giymeyi seviyor. Şimdiden lüks mayo markası Myla’nın reklam yüzü olan küçük Le Bon da sık sık “Aile ilişkilerini başarıya giden yolda anahtar olarak kullanmak istemiyorum” dese de soyadının ona birçok kapıyı açtığı aşikâr. Zaten adının 44 yaşındaki annesi Yasmin Le Bon’la birlikte anılmaması şimdilik biraz zor. Bu yaz 20’sine basan Amber’ın gece hayatına 80’lerin ünlü pop yıldızı babası bile yetişemiyor. Ama Amber temkinli. Partilerde, davetlerde bol bol boy gösterse de henüz ‘dağıtırken’ pozlar vermedi. İnternet sitelerinin ‘en çekici ünlü kızı’ anketlerinde ilk sırayı kimseye kaptırmıyor.