İşte Çağan Irmak'ın gençleri

İşte Çağan Irmak'ın gençleri
İşte Çağan Irmak'ın gençleri

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Çağan Irmak'ın bu hafta vizyona giren Nadide Hayat'ında rol alan genç oyuncularından bazılarını daha önce ekranlarda gördük ancak Nadide Hayat'tan sonra çok hepsiyle daha sık karşılaşacağız şüphesiz. Küçük yaşlarından beri içlerinde oyunculuk aşkı olan bu dinamik ekiple Hürriyet'ten Hakan Gence konuştu. Aralarında iç mimarlık eğitimi almış olan da var, transandaltal meditasyon yapan da...

RADİKAL - Onlar beyazcamın ve beyazperdenin yeni yüzleri. Hepsinin en büyük hayali bir gün bir Çağan Irmak filminde oynamaktı. Bu hafta vizyona giren ‘Nadide Hayat’la hayalleri gerçek oldu! Irmak’ın yeni filmi için seçtiği genç oyuncularla Hakan Gence konuştu.

Batuhan Begimgil (24) - 'Tesadüfen oyuncu'

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Kimdir?: İstanbulluyum. Lisede tiyatro kulübündeydim. Üniversitede inşaat mühendisliği okumaya başladım. Bir yandan modellik yapıyordum. Yapım şirketinde çalışan bir arkadaşımın yanına gittim. O gün tesadüfen yapım koordinatörüyle sohbet ettik.  Bir saatin sonunda “Oyunculuk yapmak ister misin” diye sordu. Bunu takiben ‘Elde Var Hayat’ dizisinde 39 bölüm, sonra da ‘Medcezir’de 77 bölüm rol aldım.

Filmdeki karakteri: Bora, spora meraklı babanın parasına güvenen oğlu. Okulun popüler karakteri. Kendine güvenin verdiği bir gıcıklığı var.

Çağan Irmak için ne diyor?: Egosu yok. Dost gibi konuşabiliyorsunuz.

Hayat mottosu: En iyisini yapmak içinde kendini hırpala ve bundan beslen.

Şaşırtıcı ama gerçek: Yakın arkadaşlarımla aramızda oluşturduğumuz bir dil var.

Çisem Çancı (20) - İç mimar değil, tiyatrocu

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Kimdir: İzmir’de doğup büyüdüm. Lise sona kadar iç mimarlık için hazırlandım. Ama içimde hep tiyatro aşkı vardı. Mimarlık sınavlarına 1.5 ay kala, tiyatro bölümü için de kayıt yaptırdım. İkisinin de sınavlarına girdim. Ama tiyatroya devam ettim. Şimdi Beykent Üniversitesi’nde tam burslu okuyorum. ‘Güllerin Savaşı’ ve ‘Karagül’ isimli dizilerde rol aldım.

Filmdeki karakteri: Ceren, sınıfın prensesi. Hayatta hiç kendi tercihlerini yapmamış biri.

Çağan Irmak için ne diyor?: Sadece gözlerinizi kullanarak derdinizi anlatabildiğiniz bir yönetmen. Ona kendinizi düşünmeden teslim edebilirsiniz.

Hayat mottosu: Her şeyden ders çıkar.

Şaşırtıcı ama gerçek: Büyük fotoğraf ve resimlere asla bakamıyorum.

Efecan Şenolsun (23) - Babası kandırdı

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Kimdir?: İzmirliyim. Oyunculuk kanıma anaokulunda girdi. Lise ikide oyuncu olma hayaliyle sırt çantamı kapıp İstanbul’a geldim. Aklımdaki üç cast ajansından birine gittim. Verdikleri metni oynadım ve işi kaptım. Ama sonra babam beni kandırdı ve İzmir’e dönüp liseyi bitirdim. Sonra Bilgi Üniversitesi’ni kazandım. ‘Güneşi Beklerken’ dizisinde 54 bölüm oynadım. ‘Bu Şehir Senindir’ isimli kısa filmle festivallerden ödül aldık. ‘Kocan Kadar Konuş’ filminde de konuk oyunculuk yaptım.

Filmdeki karakteri: Cem içine dönük bir genç. Şiir okuyup şarkı söylemeyi seviyor. Popülerlik ona bir şey ifade etmiyor.

Çağan Irmak için ne diyor?: Hayatta insanın kendine koyduğu hedefler vardır. Çağan Irmak’ta benim için öyleydi.

Hayat mottosu: İnsanlarla ve mesleğinle bütünleş.

Şaşırtıcı ama gerçek: Profesyonel boksörüm.

Irmak Örnek (28) - Şehir Tiyaroları'nda...

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Kimdir: İzmirliyim. Oyuncu olmama temkinli yaklaştıkları için üniversitede reklam okudum. Ama zamanımın çoğu tiyatro kulübünde geçiyordu. İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde burslu oyunculuk yüksek lisansı yaptım. Yolda yürürken tesadüfen bir cast ajansına girip kaydolmam kaderimi değiştirdi. ‘Bizim Yenge’, ‘Veda’ ve ‘Merhamet’ dizilerinde rol aldım. Bunları ‘Dabbe’ filmi takip etti. Halen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda oyunculuk yapıyorum.

Karakter: Aylin, özgür ruhlu bir tip. Aşkı uğruna gemileri yakıyor. Hepimizin cesaretine özenebileceği biri.

Çağan Irmak: O kadar duygusal ki bizim yaşadığımız küçük bir sıkıntı bile onun canını sıkabiliyor.  Mütevazı ve alçak gönüllü.

Hayat mottosu: Huzur.

Şaşırtıcı ama gerçek: Denizden korkarım.

Ümit Erlim (28) - Londra'da yüksek lisans

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Kimdir: İstanbulluyum. İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği’ne girdim. 18 yaşında Londra’ya dil eğitimi almaya gittim. Orada tiyatroların ışıltısı ilgimi çekti. Tiyatro kulübüne katıldım. Fiziğin sadece felsefesiyle ilgilendim, oyunculuğa ağırlık verdim. Okuldan ayrıldım. Kadir Has Üniversitesi oyunculuk bölümünü bitirip Londra’da yüksek lisans yaptım. ‘Pis Yedili’ dizisinde rol aldım. Bunu kısa filmler ve tiyatro oyunları takip etti.

Filmdeki karakteri: Kerim, sınıfın haylaz çocuğu. Benim biraz tersim.

Çağan Irmak için ne diyor?: Bizim hissettiklerimizi hissediyor. Ve istediğini alıyor.

Hayat mottosu: Hepimizin sınırları var. Onun dışına çıkınca korunmasızız. Hayat da o noktada başlıyor.

Şaşırtıcı ama gerçek: Transandaltal meditasyon yapıyorum.