İşte İkinci Dünya Savaşı'ndan ilk kez ortaya çıkan görüntüler

İkinci Dünya Savaşı sırasında amatör ve profesyonel kameralarla çekilen bazı görüntüler ilk kez yayınlandı(ntv)


Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle


  http://www.radikal.com.tr/9588249588247

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  savaş veya harp.. - bernedyar

  Saldırgan zihniyetin sonuçlarının dramatik görüntüleri. O yıllarda mağdur olanlar bu yıllarda ne düşünürler? Her şey geçmişde film karelerinde. Bugün ise tv ekranlarında ve daha yaygın. 'Savaş' sözcüğü uluslararası bir finans kurumu başkanının konuşmasında ' olasılık' diye geçiyor. Şimdi iyi düşünelim. Dünya gerçekten ilerledi mi.?. Yirminci yüzyılın nice yılarında nefret, kin, ölüm dolu günler utanç verici bir tablo sergiliyor. İnsan olarak ders alınması gerekiyor. Teşekkürler Radikal gazetesi. Özlenen en güzel günlere.

  dünya düzeni(mi?) - Crypt06

  insanlar ölmesin, doğru güzel bir yaklaşım. Hatta hiçbir şey (din dil ırk vs) insan hayatından önemli değildir. Maalesef bu da zaten yerküre doğasına uygun değil, insanlar ölecek doğa ölecek ve sürekli değişim gerçekleşecek, iyi ya da kötü beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz yönde. insanın insanı ya da başka bir canlıyı öldürmesi her nekadar vahşetse de değişmeyen tek şey değişimin kendisi. Tabi bu kural bu savaşları ve olayları haklı çıkarmaz. Peki şu anda yahudiler neredeyse aynı kıyımları yapmıyor mu? üstelik ellerindeki medya ile 2.dünya savaşını canlı tutup kendilerini haklı ve mazlum göstermiyorlar mı? Bu dünya böyle, batana kadar da maalesef böyle devam edecek:(

  farklı olanı yok saymak - qweqaz

  farklı olanı yok saymakla yok etmek arasındaki çizgi çok ince.. şimdi inanması zor ama 2. Savaş'ta 60 milyondan fazla insan öldürüldü.. sürüler halinde devletlerinin peşine takıldıkları için.. devlete tapanlar seyretsin bu görüntüleri.. ola ki akıllanırlar..

  3. Dünya Savaşı? - soulera

  2. Dünya Savaşını ve diğer bazı savaşlarının arkasındaki dolaplar için bkz: http://www.obamadeception.net , http://www.zeitgeistmovie.com . (Merak edenler için - müzik Darren Aronofsky'nin filmi Requiem For A Dream'den alınmış. http://www.imdb.com/title/tt0180093 )

  YORUMSUZ - benaylakadam

  Ancak gene de şunu belirtmeden geçemeyecceğim, Hitler döneminde almanya'da genel kurmay başkanı ve askeri yetkilileri herkes tanıyordu, ancak şu an o dönemin tek bir milletvekilinin adını bilen yoktur sanırım... Bizde de şu an herkes tanıyor, ama çoğu milletvekilinin adı bilinmez, değil mi?

  ETKİLEYİCİ - anti-entel

  Defalarca izledim. Hiçbir sahne 04:10 daki kadar etkileyici değil.

  :( :) - anti-entel

  En akıllı varlık insan! (Galiba bu görüntüler son zamanlarda çokın yeni belgesele ait. Eğer öyleyse bu belgeselin adını ve müziğin bilgisini verebilen olursa pek sevinirim. tsk.)