İşte 'Kösem Sultan'dan ilk fragman!

İşte 'Kösem Sultan'dan ilk fragman!
İşte 'Kösem Sultan'dan ilk fragman!
Efsane dizi 'Muhteşem Yüzyıl'ın yapımcısı TIMS Productions tarafından hayata geçirilen yeni sezonun iddialı dizisi 'Muhteşem Yüzyıl-Kösem'in merakla beklenen ilk fragmanı yayımlandı. Osmanlı tarihinin en etkili kadınlarından Kösem Sultan'ın hikayesini anlatan dizi ekimde Star'da ekrana gelecek.

 

Yeni sezonun iddialı dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’in çekimleri tüm hızıyla sürerken ekimden itibaren Star’da ekrana gelecek dizinin merakla beklenen ilk fragmanı yayımlandı. Fragman etkileyici görselliğiyle dikkat çekiyor.


50’yi aşkın ülkede izleyiciyle buluşan fenomen dizi ‘Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı TIMS Productions tarafından hayata geçirilen ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’, 14 yaşında evinden koparılan Anastasya’nın, Osmanlı İmparatorluğu’nun başına geçerek; önce erkeklerin dünyasına ve sonra tüm dünyaya hükmetmiş bir imparatoriçeye dönüşmesini konu alıyor.

Kösem Sultan dizisinden ilk kare

Osmanlı tarihinin en etkili kadınlarından Kösem Sultan, 1590 yılında Bosna’da doğdu. Asıl adı Anastasiya’ydı. Bosna Beylerbeyi tarafından İstanbul ’a gönderildi. 15 yaşındayken Sultan I. Ahmet’e haseki oldu. Keskin zekasıyla padişahı etkisi altına aldı ve bütün saraya gücünü kabul ettirdi. Sultan I. Ahmet’in eşi, Sultan IV Murad ve Sultan I. İbrahim’in annesi olan Kösem Sultan, 1651’de boğularak öldürüldü.
Yapımcılığını Timur Savcı ’nın, yönetmenliğini ise Zeynep Günay Tan’ın ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’ın iddialı oyuncu kadrosunda Hülya Avşar, Mehmet Kurtuluş, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu, Erkan Kolçak Köstendil, Esra Dermancıoğlu, Berkan Cankat ve Ekin Koç gibi isimler yer alıyor. İlk bölümlerde Kösem Sultan’ı Yunanistanlı oyuncu Anastasia Tsilimpiou’nun canlandıracağı diziye ilerleyen bölümlerde Beren Saat de Kösem Sultan rolüyle dahil olacak.
'Muhteşem Yüzyıl-Bölüm II: Kösem' ve Hülya Avşar'ın Safiye Sultan pozu

Aranan Kösem Sultan Yunanistan'da bulundu