İşte Leonardo Dicaprio'nun yapımı 5 saat süren yaraları

İşte Leonardo Dicaprio'nun yapımı 5 saat süren yaraları
İşte Leonardo Dicaprio'nun yapımı 5 saat süren yaraları
Yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu'nun son filmi Revenant'taki başrol performansı ile geçtiğimiz günlerde Oscar adaylığı açıklanan Leonardo DiCaprio'ya, filmin en çok konuşulan sahnelerinden biri için yapılan yara makyajının sahne arkası görüntüleri ve detayları konuşuluyor.

RADİKAL - Bu sene 12 dalda Oscar ’a aday gösterilen Revenant ( Diriliş )’te Hugo Glass’ı canlandıran Leonardo Dicaprio ’ya filmin en çok konuşulan sahnelerinden biri için yapılan makyajın detayları paylaşıldı. Makyaj sanatçısı Duncan Jarman’ın Dicaprio’nun vücudundaki derin yaraları yapmak için beş saat boyunca titizlikle çalıştığı belirtildi. Jarman’ın ayrıca yaraların görünümüne inandırıcılık katabilmek için Dicaprio’nun canlandırdığı Hugo Glass ile ilgili tarihsel bilgiler edindiği, böylece Glass’ın gerçekte ne şekilde yaralanmış olabileceğini araştırdığı ve makyajında bu bilgileri kullandığı da öğrenildi.

Söz konusu sahnenin gerçekçiliği için yapılan tek çalışma bu gerçekçi yara makyajı da olmadı. Dicaprio’nun kaburgalarına kadar yüzüldüğü izlenimini yaratmak için tasarlanmış bir kostümün içine yerleştirilmiş tüpler sahte kan ile dolduruldu. Independent’da yer alan habere göre Dicaprio’nun boyun bölgesi için ayrıca tasarlanan bir kostüm de aynı sahnede kullanıldı.

Filmde makyaj sanatçısı olarak görev alan Duncan Jarman da, takım arkadaşları Sian Grigg ve Robert Pandini ile bu sene Oscar’da en iyi makyaj ve saç tasarımı kategorisinde aday olarak gösterildi.

Bu senenin Oscar ödülleri 28 Şubat 2016’da Hollywood’da düzenlenecek bir ödülle sahiplerini bulacak.

2016 Oscar adayları bize ne söylüyor?

Oscar adayları açıklandı: 'Mustang' yabancı film dalında aday

Oscar'ı hangi roman alacak?