İşte Müslüm Gürses'in 'Veda'sı

İşte Müslüm Gürses'in 'Veda'sı
İşte Müslüm Gürses'in 'Veda'sı
Müslüm Gürses'in kayıtlarını hastaneye yatmadan önce tamamladığı, "Ölürsem adını 'Veda' koyun" diye vasiyet ettiği son albümü, ölümünün 40. günü olan 15 Nisan'da çıkıyor.

“Yeni ve lezzetli bir albüm bırakıyorum sevenlerime. Hakkınızı helal edin, dualarınızı esirgemeyin. Hayat bana zordu; ama güzeldi!... Hoşçakalın dostlarım…” diye vasiyet etmişti arabesk müziğin dev ismi Müslüm Gürses , hastaneye yatmadan önce... Gürses’in son albümü ‘Veda’, 15 Nisan’da çıkıyor… ‘Veda’nın kayıtları Müslüm Gürses hastaneye yatmadan önce tamamlanmıştı. Ancak ailesinin isteği üzerine albüm, sanatçının ölümünün 40. gününün ardından müzikseverlerle buluşuyor.
Ameliyata girmeden önce albüm için üç şarkı daha okuyan Müslüm Gürses’in tek vasiyeti şuydu: “Ölürsem albümün adını ‘Veda’ koyun…”
Müslüm Baba ‘Veda’sını; büyük halk ozanlarının unutulmaz eserleriyle yapıyor… 11 eserden oluşan ‘Veda’ albümünde, Mahzuni Şerif, Aşık Daimi, Yavuz Top, Mehmet Ali Metin, Selahattin Çelik ve Abdülkadir Algın gibi önemli isimlerin şarkılarının yanı sıra anonim eserler de yer alıyor.
Yönetmenliğini Kemal Arapoğlu’nun yaptığı albümün aranjörü ise Hüseyin Arapoğlu. Müslüm Gürses’in ‘Veda’sı, Kadırga Prodüksiyon etiketiyle 15 Nisan tarihinden itibaren tüm müzik marketlerde satışa sunulacak…

Albümde yer alan eserler:
AH NEYLEYİM GÖNÜL / Söz - Müzik: Mehmet Ali Metin
KARADIR KAŞLARIN / Söz - Müzik: Anonim
BUNCA GAMI BUNCA DERDİ / Söz: Ali Baba - Müzik: Aşık Daimi
PENCEREDEN EL EDER / Söz - Müzik: Abdülkadir Algın
İP ATTIM UCU KALDI / Söz - Müzik: Anonim
ÇAYA İNER AĞLARIM / Söz - Müzik: Selahattin Çelik
BÜLBÜLÜN KANADI SARI / Söz - Müzik: Anonim
KALENİN DİBİNDE / Söz - Müzik: Anonim
DUMAN DUMAN OLMUŞ (U.H.) / Söz - Müzik: Anonim
ERVAH-I EZELDE / Kaynak Kişi: Sümmani Baba - Müzik: Yavuz Top
BANA YÜCELERDEN SEYREDEN DİLBER / Söz - Müzik: Mahzuni Şerif


  ETİKETLER:

  Müslüm Gürses

  ,

  hayat

  ,

  Müzik

  ,

  kaynak