İşte örnek Katolik: Homer Simpson

İşte örnek Katolik: Homer Simpson
İşte örnek Katolik: Homer Simpson

Papa 16. Benediktus, The Simpsons hayranıymış!

Dünyanın en sallapati adamı Homer'ı, üstelik Vatikan 'emsal' gösterdi. Gerekçe Evanjelik komşuyla alay!

Dünyaca ünlü çizgi dizi ‘The Simpsons’ın  tembel, kaba, obur, bardan çıkmayan babası Homer Simpson, meğer gerçek bir Katolik’miş!  Bu şaka gibi görünen haberi Vatikan, üstelik de resmi gazetesinden ilan etti.  Baba Simpson’ın örnek Katolik seçilmesinin nedeniyse sürekli olarak Evanjelik komşusu Ned Flanders’la dalga geçmesi...
L’Osservatore Romano gazetesi, ‘Homer ve Bart Katolik’ başlıklı yazıda, “The Simpsons, düzenli olarak Hıristiyan inancı, din ve Tanrı’yla ilgili soruların sorulduğu çocuklara yönelik az sayıdaki programdan biri” ifadelerine yer verdi.
‘The Simpsons’ın Vatikan’dan alkış almasının diğer nedeniyse, 2005 tarihli Katoliklikle ilgili bölüm. Bu bölümde ailenin haylaz çocuğu Bart, ilkokuldan atılınca Katolik okuluna yazılıyor ve burada Liam Neeson tarafından seslendirilen bir rahibin yardımıyla dindar oluyor. Homer da ‘mahalle baskısı’ndan çekinerek Katolik olmaya karar veriyor.  Makalede ‘The Simpsons’ın dinler arası diyalog, eşcinsellik ve kök hücre araştırmaları gibi önemli konulara değindiği de belirtiliyor. L’Osservatore Romano, daha önce ‘Blues Brothers’, ‘Avatar’ve ‘ Harry Potter ’ filmlerinin  de Hıristiyanlığa yaklaşımını değerlendirmişti. (The Daily Telegraph)


    ETİKETLER:

    Harry Potter