İşte yılın erkekleri

İşte yılın erkekleri
İşte yılın erkekleri

Fotoğraf: James Dimmock

GQ Türkiye her sene olduğu gibi 11 kategoride 'yılın erkeklerini' seçti. 2013'ün en iyileri ödüllerini 11 Aralık'taki törenle alacak. Üç en iyi isim burada, devamı GQ Türkiye aralık sayısında...

Hedefi tekrar şampiyonluk, haberiniz olsun!


Galatasaray ’ın ve dünya futbolunun önemli isimlerinden Didier Drogba, yılın sporcusu seçildi… Efsanenin hayat hikâyesini Pınar Bekbölet yazdı. Drogba, hayatındaki dönüm noktasının yolunun Mourinho ile kesişmesi olduğunu söylüyor. Hayatının, yeni hedefler koyup bunları gerçekleştirmek üzere kurulu olduğunu anlatan Drogba pes etmeden devam etme sırrının da bu olduğunu anlatıyor. Son hedefi de taraftarı memnun edecek türde: “Galatasaray’a geldiğimde hedefim şampiyon olmaktı, olduk. Bu sene hedefim tekrar şampiyon olmak, haberiniz olsun!”

Geniş omuzlar çiftçilik yaptığı seneden miras!


Yılın oyuncusu seçilen Kenan İmirzalıoğlu çocukluk ve ilk gençlik yıllarını Ebru Çapa’ya anlattı. Mehmet Erzincan’a poz veren İmirzalıoğlu tuttuğunu koparan bir çocuk olduğunu fakat tutma faslında bazen tutukluk yaşadığını söylüyor: “Başarılı bir öğrenciydim. Lise sonda arkadaşlar, ODTÜ İnşaat’a girersem babam Tempra alacak, İTÜ Makine’ye girersem Tipo alacak falan derdi. Ben de derdim ki, üniversiteye giremezsem, babam bana yeni traktör alacak!” şeklinde anlatıyor. İlk sene sınavı kazanamayan İmirzalıoğlu bir yıl babasının çiftliğinde çalışmış. Babasının ünivesiteyi kazanamayıp köyde kuracağı geleceğin zorluklarını göstermek için onu zorladığını anlatan İmirzalıoğlu “Omuzlarımın genişlemesi falan, sağ olsun hep ordandır. Omzumda çuvallarla, Rocky gibi ‘Acı yok!’ duygusuyla... Çiftçilik yapmamam gerektiğini biliyordum ama o sene sayesinde çok net anladım” diyor.

 
 
 
 
 
 
‘Yazarken küçük bir çocuğa dönüşebiliyor’ 

Yılın yönetmeni seçilen eşi Yılmaz Erdoğan’ı dergi için Erdoğan’ın eşi, oyuncu Belçim Bilgin Erdoğan yazdı. Eşini ükenin başına gelen en sağduyulu, cömert, hassas, derin ve yetenekli hikâye anlatıcılarından biri olarak tanımlayan Bilgin, Erdoğan’ın birlikte çalışmayı çok hayal ettiği bir yönetmen olduğunu anlatıyor. ‘Kelebeğin Rüyası’ ile rüyalarından birini gerçekleştirdiğini anlatan Bilgin’e göre eşinin en büyük sanatı, soyunduğu işi herkesin en mutlu hissedeceği koşulları yaratarak eşsiz bir deneyime dönüştürebilmesinden... “Bir şeyi yaratmak öyle sancılı bir süreçtir ki bazen yabancılaşırsınız kendinize... O mahrem yalnızlığınızı paylaşmak istemezsiniz...” diyen Bilgin, eşinin yazarken küçücük bir çocuğa dönüşebildiğini söylüyor. Eşinin filminde çalışan bir oyuncu olarak, çok derin sözcüklere hayat vermenin ayrıcalığını yaşadığını da ekleyen Bilgin, Erdoğan’ın farkında olmadan ilk filmi ‘Vizontele’yle sinemaya âşık olmasını sağladığını yazdı. Yılmaz Erdoğan da dergi için Mehmet Erzincan'a poz verdi.

GQ Yılın Erkekleri


Yılın Oyuncusu: Kenan İmirzalıoğlu
Yılın Sıradışı Başarısı: Ahmed Akgiray
Yılın Sporcusu: Didier Drogba
İkon/Akmerkez Özel Ödülü: Kenzo Takada
Yılın Yapımcısı: Kerem Çatay
Yılın Farkındalık Projesİ: Can Candan
Yılın Yönetmenİ: Yılmaz Erdoğan
Yılın Girişimci İşadamı: Mübariz Mansimov
Yılın Stİl Sahİbİ Erkeğİ: Murat Türkili
Yılın Şeflerİ: Üryan Doğmuş & Cihan Kıpçak
Yılın Müzisyenİ: Mabel Matiz

* Yazıların tamamı GQ Türkiye Aralık sayısında.