İster 10 liraya ister 500 liraya, ister Bob Dylan ister Pixies...

Pozitif Live, Soma’da yaşanan facianın ardından Babylon Soundgarden ve One Love Festival başta olmak üzere yakın tarihli etkinliklerinin tüm gelirlerini Soma’da hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınları yararına bağışlıyor. Bu amaç doğrultusunda izleyiciler Biletix’te 10-20-40-60-80-100-150-200-250-500 TL arasında oluşturulan kategorilerden satın alacakları biletlerle Soma’ya bağışta bulunabilecek. Söz konusu bağışlar, Toplum Gönüllüleri Vakfı aracılığı ile ‘Soma Gençlik Bursu’ fonuna aktarılacak. Bu hafta gerçekleşen Sun Ra Arkestra ve Belleruche konserleriyle yakında gerçekleşecek Bob Dylan, Travis ve Pixies etkinliklerinin gelirleri de Soma Gençlik Bursu’na bağışlanacak. Daha önce satılan biletlerin gelirleri de bu fona bağışlanacak ancak isteyen bilet iadesi yapabilecek. Bob Dylan biletleri tükendi ama bugün Parkorman’da yapılacak Babylon Soundgarden, 14-15 Haziran’daki One Love Festival, 19 Haziran’daki Travis ya da 24 Haziran’daki Pixies’e 10 liraya da bilet alabilirsiniz 500 liraya da... Soma için...
Soma Gençlik Bursu, Soma’da 1. derece yakınlarını kaybetmiş gençlere yönelik bir eğitim bursudur. Fonda toplanacak parayla universite (lisans/ yüksek lisans/ doktora) ve lise eğitimlerine devam eden gençlere burs imkânı sağlanacak. www.somaicinmuzik.com

Soma için Babylon Soundgarden’a...

Tüm geliri Soma İçin Müzik kapsamında Soma Gençlik Fonu’na aktarılacak Babylon Soundgarden, bugün Parkorman’da yapılacak. Çevreci hassasiyetleri de olan festivalin programına kısaca göz atacak olursak...
Pet Shop Boys: ‘80 ve 90’larda sevimli, çocuksu ama biraz da gıcık halleri ve dönemin yenilikçi elektronik sesleriyle dünyayı kasıp kavurmuş İngiliz elektronik grubu. Grubun büyük hayranı değilseniz baştan sona seyreder misiniz size kalmış.. Lakin yaşınız 30’a yakınsa, izlediğiniz kadar nostaljiyle karışık tatlı bir haz yakalayacağınız kesin.
Sky Ferreira: Her festivalin crowd-pleaser (kalabalığa oynayan) bir sarışına ihtiyacı var, öyle değil mi? Sky, bir Taylor Swift değil. Bir Katy Perry hiç değil. Ancak hepsini olası var ve gayet cool. E daha ne olsun?
Seun Kuti & Egypt 80: Müzik zevki belirli bir çıtanın üstünde olanlar için festivalin en kaliteli müziği Seun Kuti’den gelecek. Afrobeat, Afrika’nın kıpır kıpır müziğiyle cazın en keyifli harmanıdır. Seun, efsane babası Fela Kuti’nin politik ve müzikal mirasını başarıyla sürdürüyor.
FM Belfast: İzlandalı hafif naif elektro pop grubunun analog synth’lerle pozitif tınıya sahip müzikleri var. Türdeşleriyle benzerlik gösterseler de sıradan değiller. Sıkı vuruşlu dans edilesi parçaları da mevcut.
Kolektif İstanbul Feat Ciguli: İsmen her an bildiri yayımlayabilecek gibi durduğu halde, tek işi neşeli müzikler yapmak olan bu köklü grubun radyo anonsu olsa, “İstanbul’un Balkanlar’dan gelen sesi” diye çağrılırdı. Sonra da topyekûn oynanmaya başlanırdı. Şimdi işin içinde bir de Ciguli var. Instagram koleksiyonuna göbek atan hipster videosu koymak isteyenler kaçırmasın.
Red Bull Music Academy Sahnesi: Mount Kimbie, John Talabot, Kabus Kerim, Joystick Jay, Alpman & The Midnight Walkers
Radyo Babylon Sahnesi: Ah! Kosmos, Kamufle, Farazi V Kayra, Tobumusikizm