'İsviçreli muhafızlar'ın 509 yıllık geleneği bitiyor mu?

'İsviçreli muhafızlar'ın 509 yıllık geleneği bitiyor mu?
'İsviçreli muhafızlar'ın 509 yıllık geleneği bitiyor mu?
22 Temmuz 1506'dan beri Papa'yı koruyan 'İsviçreli muhafızlar' 509 yıl sonra ateşli silah taşımak için resmi başvuruda bulundu. Vatikan yönetimi karara bir hafta sonra verecek

RADİKAL - Papa’nın güvenlik müdürü olan Christoph Graf, 110 kişiden oluşan Papa'yı koruma ordusuna ateşli silah verilmesini istedi. Son dönemlerde yaşanan terör saldırılarını gerekçe gösteren Graf, tedbirli olunması gerektiğini söyledi. Vatikan yönetimi bu istek karşısında kararlarını önümüzdeki hafta açıklayacaklarını duyurdu.

İSVİRELİ MUHAFIZLAR

İsviçreli Muhafızlar Kıtası 22 Ocak 1506 tarihinde Papa Julius II tarafından özel kişisel koruma görevlileri olarak oluşturuldu ve o gün bugündür bu fonksiyonu yerine getirmekte. Sadece erkeklerden oluşabilen muhafız birliğine katılabilmek için katolik, İsviçre vatandaşlığına sahip ve evlenmemiş olması şartı aranıyor. Ayrıca 19-30 yaş arasına seçilen İsviçreli muhafızların minimum 175 cm boyunda olması gerekiyor. Muhafızlar yanlarında hafif silah ve geleneksel baltalı kargı (İsviçre kargısı) taşiyabiliyorlar.

Papa Francesco Playboy dergisine konu oldu

Papa: Çocuk sahibi olmama tercihi bencilliktir

Papa'dan çocuğa şaplağa onay


  ETİKETLER:

  İsviçre

  ,

  YAŞ

  ,

  Çocuk

  ,

  Katolik

  ,

  güvenlik

  ,

  Papa

  ,

  silah

  ,

  koruma