'İsyan günlerinde aşk gibiydi...'

'İsyan günlerinde aşk gibiydi...'
'İsyan günlerinde aşk gibiydi...'
Instyle dergisinin temmuz sayısına kapak pozu veren oyuncu ve model Tuba Ünsal kısa süre önce yaptığı evliliğini, kızı Sare'yi ve kariyerindeki gelişmeleri anlattı.

Geçen yıl kendi şirketi TUBA’yı kuran Ünsal, bu şirketi ‘freelance kreatif bir oluşum’ olarak tanımlıyor. Üç aydır yeni bir stil kitabı üzerine çalıştığından bahseden oyuncu çok yakında bir animasyonda çizgi kahraman olarak karşımıza çıkacağı haberini de veriyor. Kızı Sare’nin kendisiyle setlere, toplantılara geldiğini, iki ayda bir haritadan belirledikleri bir noktaya seyahat ettiklerini anlatan Ünsal son dönemde hayatındaki en önemli olayın 31 Mayıs’ta gazeteci Mirgün Cabas ile Berlin’de evlenmesi olduğunu anlatıyor: “Arkadaşlarımın çoğu, özellikle kışın iki haftada bir Berlin’de olsalar da ben hayatımda hiç gitmemiştim bu şehre. Hiç gitmediğim, sadece evliliğimle hatırlayacağım bir şehir olsun istedim. Mirgün birtakım alternatifler sunduğunda Berlin olsun istedim. En sakin şekilde evlendik. Ama zamanlama pek iyi olamadı. Berlin’e indiğimizde Gezi Parkı ’ndaki olaylar yeni başlamıştı. Moraller çok kötüydü. Nikâhta 10 dakika o anı yaşadık ama sonrasında Berlin’deki yürüyüşe katıldık.” Ünsal ilişkilerindeki önemli tarihlerin ‘isyan günlerinde aşk’ gibi olduğunu söylüyor: “Evlilik teklifini 1 Mayıs’ta aldım. Evimize dönerken biber gazlarıyla karşılaştık. Evlendiğimiz gün ülke karışmıştı. Balayında da Gezi Parkı’ndaydık ama Berlin’de 5 bin kişiyle yürüyüş yapmak harikaydı.”
Ünsal, Murat Ongun’un yöneteceği bir proje ile Murat Şeker’in yöneteceği bir başka filmde rol almaya hazırlanıyor: “Aynı dönemde çekilecek iki filmde çok farklı karakterleri canlandıracağım. Temmuz benim için kişilik bölünmesi ile geçecek sanırım...”