İtalya'ya 'Gezi Parkı' kuruluyor!

İtalya'ya 'Gezi Parkı' kuruluyor!
İtalya'ya 'Gezi Parkı' kuruluyor!
Gezi Parkı direnişçilerine bir destek de Milano'dan geldi. Kentte yaşayan İtalya ve Türkiye vatandaşları, yeşillik bir alanı parka çevirip, adına da 'Küçük Gezi Parkı' koyacak.
Haber: Alpbuğra Bahadır Gültekin - bahadir.gultekin@radikal.com.tr / Arşivi

Tarihi ‘ Gezi Parkı Direnişi’ne yurtiçinden olduğu gibi yurtdışından da destek yağıyor. Milano’da yaşayan İtalya ve Türkiye vatandaşları, tüm ülkeye yayılan eylemlere destek olabilmek için Milano’da küçük bir park oluşturulmasına ve bu parka da 'Küçük Gezi Parkı' ismi verilmesine karar verdi. Bugün saat 17.30’da, Montello Caddesi ile Porta Volta burcunun arkasında kalan bahçeye fidan dikimi yapılacak.

Adaşı da aynı dertten mustarip

Gezi’yi ismiyle yaşatacak olan bu parkın alanı ise rastgele seçilmiş bir bölge değil. Montello Caddesi’ndeki bahçe, Milano'nun göbeğinde vatandaşların kullanımına açık yeşil bir alan ve şu sıralar otopark olma tehlikesiyle karşı karşıya. Burada çocukların da katılımıyla oluşturulacak ‘Küçük Gezi Parkı’ ile Milano’daki vatandaşlar hem gelecek nesillerin yeşilin değerini anlamalarını sağlanmasını hem de geçici yönetimlerin bu alanları istedikleri gibi kullanamayacaklarını bilinmesini istiyor.