J.K. Rowling'den 'Ramazana özel' Harry Potter tavsiyesi

J.K. Rowling'den 'Ramazana özel' Harry Potter tavsiyesi
J.K. Rowling'den 'Ramazana özel' Harry Potter tavsiyesi
Harry Potter serisinin yaratıcısı J.K. Rowling, karakterler sürekli yemek yediği için, oruçluyken 'Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nı okumakta zorlandığını söyleyen genç takipçisine şaşırtıcı bir yanıt verdi.  

Harry Potter serisinin yaratıcısı J.K. Rowling’in Twitter ’dan takipçileriyle sık sık mesajlaştığı bilinir. Dünyaca ünlü yazar bu kez bir hayranını, attığı sempatik Ramazan mesajıyla mutlu etti. Toronto’da yaşayan 21 yaşındaki Mujtaba Alvi yazara yazdığı twit’te ‘Harry Potter and the Order of the Phoenix’i (Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı) okuduğunu ama oruçluyken serinin bu beşinci kitabındaki yemek tasvirlerini okumanın hiç kolay olmadığını söyledi. Rowling’in genç okuruna yanıtı gecikmedi.
Yazar, Ramazan’ı oruçlu geçiren okuruna, kahramanların pek yemek yemediği, serinin yedinci kitabı olan ‘Harry Potter and the Deathly Hollows’u (Harry Potters ve Ölüm Yadigârları) okumasını önerdi. “Hollows’u dene. O kitapta o kadar çok yemiyorlar!” yazdı. Rowling’in bahsettiği, serinin yedinci kitabında genç sihirbazlar Harry, Ron ve Hermione çoğu zaman aç kalıyorlar. Rowling’den twit’ine yanıt almış olan genç Potter fanı Alvi ise bu durumdan dolayı mest olmuş halde. Time’a konuşan Alvi, Rowling’in yanıtını aldığı gün doğumgünü olduğunu ve bu twit’in de aldığı en güzel doğumgünü hediyesi olduğunu söyledi. (Time)