Jackson'ın çocukları miraslarını tüketiyor mu?

Jackson'ın çocukları miraslarını tüketiyor mu?
Jackson'ın çocukları miraslarını tüketiyor mu?
Michael Jackson'ın çocuklarına bıraktığı 267 milyon dolar(yaklaşık 780 milyon TL) mirasın ilk yarısını çocukları 33 yaşında alacak. Fakat çocuklar şimdiden hediyelere ve seyahat harcıyor. 

Efsane pop yıldızı Michael Jackson, 2009’daki ölümünün ardından çocuklarının babalarının mirasını savurganlıkla harcadığı iddia ediliyor. 18 yaşındaki Prince, 16 yaşındaki Paris ve 13 yaşındaki Blanket'ın bir sene boyunca yaptıkları harcamanın 4.3 milyon doları bulduğu ileri sürülüyor. 85 yaşındaki büyükannelerinin büyüttüğü çocuklar, ünlü sanatçının avukatına göre miraslarını hızla tüketiyor.

Jackson’ın çocukları servetlerinin büyük kısmını eğitime ayırıyor. Prince ve Paris, Buckley Lisesi’nde okuyabilmek için yıllık 75 bin dolar veriyor. Küçük kardeşleri Blanket ise süper zeki çocuklara özel bir okulda yılda 30 bin dolara eğitim görüyor.

ÖZEL UÇAKLA HER SEYAHATTE 140 BİN DOLAR!

Eğitim masrafları dışında Jackson kardeşler Kaliforniya eyaletinde yıllık kirası 450 bin dolar civarında olan bir evde kalıyor. Evde çalışanların maaşı ile bu sayılar daha da büyüyor. Seyahatlerinde kullandıkları özel uçağa ise 140 bin dolar harcama yapıyorlar. Doğum günü, yıl dönümü gibi özel günlerde de çocuklar kesenin ağzını sonuna kadar açmaktan çekinmiyor. Prince ve Paris'in biyolojik anneleriyle yaptıkları bir seyahat için 428 bin doları gözden çıkardığı da söyleniyor. Ancak Jackson'ın vasiyetine göre çocuklar mirastan eşit derece hak sahibi ve 33 yaşına kadar kendi paylarına düşen paranın yarısına sahip olabilecek. Vasiyette ayrıca çocukların mirasın diğer yarısına 40 yaşına bastıklarında sahip olabileceği belirtiliyor.