Jackson'ın hayatı satışta!

Jackson'ın hayatı satışta!
Jackson'ın hayatı satışta!

?Kral Michael? isimli, sanatçıyı kral şeklinde tasvir eden tablo en pahalı parçalardan. Sanatçının limuzini de satılacak.

LONDRA - Albümleriyle satış rekorları kıran ve 1982’de çıkardığı ‘Thriller’ adlı albümle hâlâ tüm zamanların, albümü en çok satılan sanatçısı unvanını elinde tutan Michael Jackson eşyalarını açık artırmaya çıkarıyor. Nisanda yapılacak satışta Jackson’ın Los Angeles’taki malikanesi ‘Neverland’de bulunan tablodan, süs eşyalarına, eldivenden mutfak eşyalarına birçok eşya, alıcısını bekleyecek.
‘Yılın satışı’ diye duyurulan haberlerde, sanatçının finansal zorluk yüzünden bu yola başvurduğu yazılıyor. İki binden fazla eşyanın satılacağı açık artırmada, Jackson’ın özel sanat koleksiyonundan parçalar da olacak. Sanatçının hayranları ve koleksiyoncuların katılması beklenen satışın geliri Jacson’ı biraz olsun rahatlatacak. Ekonomik durumunun iyi olduğu dönemlerde, sorumsuzca yaptığı alışverişlerle gündeme gelen sanatçının durumu, sevenlerini üzüyor. Jackson’ın eşyalarını ilk kez sattığını söyleyen sözcü, arabaların da satılacağını duyurdu. Jackson’a, Bahreyn Emiri El Thani’den aldığı milyonlarca dolar borcu ödemediği için dava açılmıştı. (The Guardian)