Jade gitti ama masal bitmedi: Gözler onu yıldız yapan adamda

Jade gitti ama masal bitmedi: Gözler onu yıldız yapan adamda
Jade gitti ama masal bitmedi: Gözler onu yıldız yapan adamda

Goody?yi diş hekimi asistanıyken televizyon ikonuna çeviren 65 yaşındaki Clifford, kimine göre canavar, kimine göre iyi biri...

İngiltere'de BBG programında ünlenip rahim ağzı kanserine yakalanan ve önceki günkü ölümüne kadar hep kameralarla yaşayıp 'ikonlaşan' Jade Goody'nin hikâyesindeki belki de en önemli figür, menajeri Max Clifford. Şimdi gözler onda...

LONDRA - İngiltere’nin ‘Biri Bizi Gözetliyor’ programında ünlenen ve rahim ağzı kanserine yakalandıktan sonra da medyanın ilgi odağı olan Jade Goody, önceki gün hayatını kaybetti ama genç kadının medyaya malzeme olan hikâyesi bitmedi. Goody’nin ardında bıraktığı dört ve beş yaşlarındaki iki oğlu ve 21 yaşındaki genç eşiyle birlikte onu bir televizyon ikonu haline getiren menajeri ve halkla ilişkiler asistanı Max Clifford da ‘Goody belgeseli’nin yeni bölümlerini oluşturuyor. Ölümünden sonra da medyanın ilgi gösterdiği Goody’nin hikâyesindeki belki de en önemli kişiyse menajeri Max Clifford.
27 yaşında ölen Goody’yi ünlenmeye başladığı günden beri yönlendiren ve ölüm haberini de açıklayan Clifford, İngiltere’de Prens William dahil birçok ünlüye halkla ilişkiler hizmeti veriyor. Goody’yi bir diş hekimi asistanıyken televizyon ikonuna çeviren kişi olan 65 yaşındaki Clifford, kimilerince genç kadının hayat hikâyesinden yararlanan bir canavar, kimilerine göreyse onun arkasında bıraktığı iki çocuğuna bir gelecek hazırlayan iyi biri. 

‘Bu, onun başarısıydı’
Beyaz saçları, mavi gözleriyle merhametli bir insan görünümü sunan Clifford, alaylı bir halkla ilişkiler uzmanı. Küçük yaşlardan beri medya dünyasıyla sıkı ilişki içinde olan Clifford’ın birçok ünlüyle çalıştığı da biliniyor. Clifford, Goody’yi çok sevdiğini ölümünden büyük üzüntü duyduğunu ve hiç bu kadar trajik bir hikâyenin içinde yer alacağını tahmin etmediğini söylüyor. Goody’nin başarısının, tamamen genç kadının kendi enerjisinden kaynaklandığını, kendi payının çok küçük olduğunu da ekliyor. Goody’nin çok cesur ve çalışkan olduğunu hatırlatan Clifford, “Bazen tüm bunlardan ben yorulurdum, o yorulmazdı” diyor. (afp)