Jade Goody kameralar önünde değil uyurken öldü

Jade Goody kameralar önünde değil uyurken öldü
Jade Goody kameralar önünde değil uyurken öldü
İngiltere'deki 'Biri Bizi Gözetliyor' yarışmacısının 27 yaşındaki yıldızı Jade Goody, evinde bu sabah uyurken öldü
LONDRA - İngiltere’de yayımlanan ve basında çok sözü edilen "Biri Bizi Gözetliyor" yarışmasının yıldızı Jade Goody, rahim ağzı kanserinden 27 yaşında evinde öldü.
Açıklamayı, Goody’nin menajeri Max Cliford yaptı.  Goody, geçen sene ağustosta Hindistan için yapılan çekimlerde kanser olduğunu öğrenmiş, saçları dökülmüş halde çekimlere devam etmiş, bunun "etik" olup olmadığı tartışılmıştı.

 

 

GEÇEN AY EVLENMİŞTİ

 

 

İngiliz ‘Biri Bizi Gözetliyor’ yarışmasıyla şöhrete kavuşan 28 yaşındaki Jade Goody 21 Şubat'ta  21 yaşındaki nişanlısı Jack Tweed ile evlenmişti.  Düğün fotoğraflarını 700 bin sterlin (1 milyon 700 bin TL) karşılığında OK! dergisine satan Goody, bir dört, diğeri beş yaşında olan iki oğluna rahat bir gelecek bırakmak istediğini söylemiştii. Televizyon programından sonra kendi adına ürünler çıkaran genç kadın, bunları da çocuklarının geleceği için yaptığını belirtmişti. “Kameralar önünde yaşamaya alıştım, belki de kameralar önünde ölürüm” diyen Goody şöyle konuşmuştu: “İnsanlar hastalığımı kamera önünde yaşamamı eleştiriyor ama bence bu durum insanlara örnek olmalı. Çünkü ben hayata tutunmanın önemini gösteriyorum."

Goody, 2002’de ekrana gelmeye başlayan ‘Biri Bizi Gözetliyor’ evinde sıra dışı tavırları ve cehaletiyle boy göstermişti. Saddam Hüseyin’i boksör, Sherlock Holmes’ü tuvaleti icat eden kişi sanan Jade’in tavırları, medyanın ‘Jade evden atılsın’ kampanyası başlatmasına neden olmuştu. Finale kadar yükselen genç kadın, yarışmadan dördüncü olarak ayrılmıştı. (Radikal, aa)