Jason Da Silva, İstanbul'da 'engellilik ve kentleşme'yi anlatacak

Jason Da Silva, İstanbul'da 'engellilik ve kentleşme'yi anlatacak
Jason Da Silva, İstanbul'da 'engellilik ve kentleşme'yi anlatacak
When I Walk filminin yönetmeni, senaristi ve oyuncusu olan Jason Da Silva, filmini tanıtmak, 'Engellilik ve Kentleşme' sorununa ilişkin önerilerde bulunmak ve Ekim ayında İstanbul'da da kullanıma açılacak olan, engellilerin Google haritalarındaki her tesise erişmesini mümkün kılan bir uygulama olan AXS Map'in hazırlıklarını yapmak üzere İstanbul'da...

RADİKAL - When I Walk filminin yönetmeni, senaristi ve oyuncusu Jason Da Silva bugün ; İstanbul Ticaret Üniversitesi Eminönü Kampüsü Prof. Dr. İsmail Özarslan Konferans Salonu'nda film gösterimi ve engellilerin hayatını kolaylaştıran "AXS MAP" UYGULAMASI” tanıtımına katılacak. İstanbul ABD Başkonsolosluğu Kültür Ateşeliği, Uluslararası Barikat Film Festivali, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında İstanbul'a gelecek olan Jason Da Silva'nın katılacağı etkinlik 14.00'de... Da Silva 5 Mayıs Salı günü ise Studio X’te "Engellilik ve Kentleşme" üzerine bir konuşma yapacak.

"AXS MAP" UYGULAMASI

Jason Da Silva ayrıca Google'ın verdiği maddi destekle geliştirdiği bir uygulama olan AXS Map'in engellilere yönelik Mapathon'unu da gerçekleştirecek. Mapathon’da tekerlekli sandalye kullanan insanlara sağlanan erişim kolaylığı açısından farklı yerlerin haritası çıkarılacak. 3 ila 6 kişiden oluşan takımlar, İstanbul’da dolaşırken AXS Map uygulamasını kullanarak farklı yerleri değerlendirebilecek. Her takım kendi hedefini belirleyecek ve olabildiğince fazla yeri değerlendirmeye çalışacak.