Jennifer Aniston: Oscar beklentim yoktu

Jennifer Aniston: Oscar beklentim yoktu
Jennifer Aniston: Oscar beklentim yoktu
Son filmi 'Cake' ile Oscar'a aday gösterilmediği için Hollywood'da hakkı yendiği yönündeki haberlerle gündeme gelen Aniston "İşe başladığımızda Oscar beklentimiz yoktu" dedi.

Daniel Barnz’ın yönettiği, senaryosu Patrick Tobin’in’e ait olan ‘Cake’ filminde Sam Worthington ve Anna Kendrick ile başrolleri paylaşan Hollywood yıldızı Jennifer Aniston, DHA’ya konuştu. Doğan Haber Ajansı’nın Los Angeles muhabiri Barbaros Tapan’ın, West Hollywood’un gözde mekânlarından The London West Hollywood Hotel’de görüştüğü Aniston ‘Cake’ filmindeki rolüne nasıl hazırlandığı sorusunu şöyle yanıtladı: “İki ay fiziksel ön çalışma yaptım. Karakterin fiziksel görüntüsü çok önemliydi. Karakterimin geçirdiği kaza sonucunda vücudunda oluşan kırıkların bıraktığı hasarlar, yürüyüşü, hareketleri, bunlara ilaveten ruhsal görüntüsünün çok inandırıcı olması gerekiyordu. Hayatlarında daha önce bu sorunları yaşamış insanlarla bir araya geldim, doktorlarla konuştum, anlayacağınız bayağı bir araştırma yaptım.”
Filmde yaşadığı acı olayların neticesinde ağır bir depresyon geçiren ve hayat ile intihar arasında gidip gelen bir karakteri canlandıran Jennifer Aniston “Bu işlerin nasıl olduğuna, bu rolün doğru zamanda gelip gelmediğine dair yorum yapmak zor” diyor ve ekliyor: “Daha önce drama olarak yaptığım festival filmleri var. Sonra bu rol gelince kendime sormaya başladım, ‘Neden daha önce olmadı, nedeni neydi, ben mi istemedim?’ soruları ortaya çıktı. Bundan sonraki işler için artık kafamda bunlar olmayacak.
Tapan’ın “Bu iş ile Oscar’a aday olmanız bekleniyordu ama ne yazık ki değilsiniz. Bunu nasıl yorumlarsınız?” şeklindeki sorusunu ise şu sözlerle yanıtlıyor Aniston: “İşi yaptık, oraya koyduk. Söylediğiniz gibi insanlar çok beğendi ama bu işe başladığımızda böyle bir beklentimiz de yoktu. Bu aday gösterildiğimiz bütün ödüller için geçerli. Toronto’daki filmin açılışında bu gündeme geldi ve oradan bu konu büyüdü. Açıkçası dediğim gibi biz işi yaptık oraya koyduk sonrası tercih meselesi.”
Aniston Türkiye ’deki hayranlarınınsa filmi çok beğeneceğini düşünüyor: “Bu tip sorunlarla mücadele eden insanların ruh halini daha iyi anlayabileceğimiz onlara karşı bakış acımızı değiştirebileceğimiz bir film bu ve aynı zamanda umut verici.”
Film 24 Nisan'da vizyona girecek. (DHA)