Jennifer Paige'i hatırladınız mı?

"Hani Crush diye bir parça vardı 1998'de, onu söyleyen kızın yeni albümü çıktı," demek haksızlık olacak Jennifer Paige'e.

"Hani Crush diye bir parça vardı 1998'de, onu söyleyen kızın yeni albümü çıktı," demek haksızlık olacak Jennifer Paige'e. Ama kendisini hatırlatmak için başka çaremiz de pek yok galiba. Her neyse Jennifer Paige aslında zamanında rock dinleyicisi tarafından
fazla pop, pop dinleyicisi tarafından da fazla rock diye eleştirilmişti.
Ama sonuçta Crush ile oldukça büyük bir başarı yakaladı. Atlanta Georgia'da doğan Paige, yetenekli bir çocuk olarak küçük yaşlarda şarkı söylemeye başlamış. Daha sonra Los Angeles'a taşınarak şansını burada denemeye karar vermiş. Şu ana kadar başarmış görünüyor. İkinci albümü Positively Somewhere, ilkine göre rock sound'unun daha fazla kullanıldığı bir çalışma. İlk albümdeki prodüktör Andy Goldmark'la çalışmayı sürdüren Paige, artık daha olgun bir müzisyen. Gerek parçalar gerek müzik açısından aynı şeyi söylemek mümkün. İlk albümde hatırı sayılır bir üne kavuşan Paige, bu ünü artık sindirmiş gibi görünüyor. "Crush'ın ardından taze bir şeyler yapmak istedim. Bir anda şöhret olmanın şokunu atlatır atlatmaz çalışmaya başladım. Son iki yılda değiştim ve sanırım bu albüm bendeki değişimi yansıtıyor."
2001'in Eylül ayında ABD'de yayımlanan albüm şimdi de Avrupa'yla aynı anda Türkiye'de. Çok büyük beklentileri olanlar için hayal kırıklığı yaratabilir ama Britney Spears ve Christina Aguilera'nın başını çektiği pop müzik piyasasında alternatif arayanlar için çok çok başarılı olduğunu söylemek mümkün.
Positively Somewhere / Edel