Jimi Hendrix'i menajeri öldürmüş

Jimi Hendrix'i menajeri öldürmüş
Jimi Hendrix'i menajeri öldürmüş
27 yaşında ölen Hendrix'in yakın arkadaşı James 'Tappy' Wright, yazdığı kitapta, rock efsanesini menajeri Michael Jefferey'nin öldürdüğünü öne sürdü


Henüz 27 yaşındayken hayata gözlerimi yuman rock efsanesi Jimi Hendrix’in ölümünün üzerindeki sır perdesi ortaya atılan bir iddiayla yeni bir boyut kazandı.
Jimi Hendrix’in arkadaşı James ‘Tappy’ Wright, önümüzdeki ay raflarda yerini alacak olan yeni kitabında, ünlü yıldızı menajeri Michael Jefferey’nin öldürdüğünü iddia etti.
Hendrix, 1970’in eylülünde, Londra’daki bir otel odasında kendi kusmuğunda boğularak ölmüş halde bulunmuştu.
Wright’ın iddialarına göre Jeffery, Hendrix’in ölümünden bir yıl sonra, bir gece çok sarhoşken cinayeti kendisine itiraf etti. Menajerlik anlaşmasının yenilenmeyeceğinin farkına varan ve çok sinirlenen Jefferey, otele giderek Hendrix’ın ağzına bir avuç ilacı ve şarabı zorla tıktı. Wright, kitabında Jefferey’nin şu sözlerine yer veriyor:
“Bunu yapmak zorundaydım, biliyorsun değil mi Tappy? Mecburdum. Beni kapının önüne koyacaktı. Eğer onu bu şekilde kaybetseydim, ben de her şeyimi kaybederdim.”
Wright’a göre Jefferey, olay gecesi Hendrix’in odasına giderek bir avuç ilacı ağzına tıktığını ve birkaç şişe kırmızı şarabı da nefes borusundan aşağı döktüğünü itiraf etti. Wright, “Jimi’nin ölüsünün dirisinden” çok daha fazla para edeceğini düşünen menajerin, yasal vasîsi olarak sanatçının üzerindeki 2 milyon dolarlık (yaklaşık 3 milyon TL) hayat sigortasını almayı amaçladığını öne sürdü.
Michael Jefferey, Hendrix’in ölümünden üç yıl sonra bir uçak kazasında hayatını kaybetmişti. (Milliyet)