Justin Bieber'dan ikinci özür

Justin Bieber'dan ikinci özür
Justin Bieber'dan ikinci özür
Önceki gün ırkçı ifadeler kullandığı görülen ikinci bir video'su ortaya çıkan pop yıldızı "Artık büyümemin ve bu videoların sorumluluğunu üzerime olmamın zamanı geldi" dedi...

Önceki gün Kanadalı genç pop yıldızı Justin Bieber’ın ırkçı söylemlerinin yer aldığı ikinci bir video ortaya çıkmıştı. The Sun gazetesinin yaptığı haberde 20 yaşındaki şarkıcının videoda ‘One Less Lonely Girl’ şarkısında ‘kız’ anlamına gelen ‘Girl’ kelimesinin siyahlara karşı ırkçı bir kelime olan ‘nigger’ ile değiştirdiği ve ‘Ku Klux Klan’ adlı siyahi karşıtı ırkçı örgüte katılacağını söylediği iddia ediliyordu. Bieber’ın bugün The Sun’a yaptığı açıklama iddiaları doğrular nitelikte. “Artık büyümemin ve bu videoların sorumluluğunu üstüme almamın zamanı geldi” diyen Bieber, bir haftada iki kez ırkçı söylemlerinden dolayı özür dilemek zorunda kaldığı için üzgün.

Bieber’ın 15 yaşındayken çekilen “Zenciler testereden neden korkar biliyor musunuz?” diye sorduğu ve elektrikli testere sesi çıkararak “Hemen kaç zenci” diye yanıt verdiği siyah ırkı aşağılayan videosunun ardından, dün The Sun’da yayımlanan ikinci ırkçı video iddiasının doğru olduğu ortaya çıkmasından sonra Bieber bir kez daha özür dilemek zorunda kaldı. Zira şarkıcı hayranlarından yoğun tepki aldı. Magazin sitesi TMZ’de çıkan habere göre ise son video Bieber 14 yaşındayken çekilmiş. “Yaşananlardan dolayı gerçekten çok üzgünüm. Her kültürden insana saygım sonsuz. Çocukça tavırlarım için herkesten çok özür diliyorum” diyen Bieber, “O zamanlar küçük bir çocuktum ama ama artık sorumluluklarını bilen bir bireyim ve bir daha böyle bir hata yapmayacağıma söz veriyorum” dedi. Dünya çapında 15 milyondan fazla albüm satan 20 yaşındaki pop yıldızının servetinin 80 milyon euro civarında olduğu tahmin ediliyor. (The Daily Mail)