Justin sildi süpürdü

Justin sildi süpürdü
Justin sildi süpürdü
Amerikan Müzik Ödülleri, bu yıl 40. kez verildi. Gecede, 18 yaşındaki Justin Bieber, yılın sanatçısı dahil üç ödül kazandı.

Dünyanın en önemli müzik ödülleri arasında gösterilen ve bu yıl 40’ıncısı gerçekleştirilen Amerikan Müzik Ödülleri, Los Angeles’taki Nokia Theatre’da düzenlenen törende sahiplerini buldu. Başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkede hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip 18 yaşındaki Justin Bieber, ilginçtir ki ‘Yılın Sanatçısı’ seçildi. Zira Bieber’ın rakipleri arasında Rihanna, Katy Perry, Maroon 5 ve Drake gibi isimler vardı.
Bu ödülün, kısa süre önce Selena Gomez’den ayrılan Kanadalı yıldıza moral olabileceği düşünülüyordu ki ‘En iyi Erkek Pop Şarkıcısı’ ve ‘En İyi Albüm’ ödüllerine de ambargo koyması gecenin cilası oldu. ‘En İyi Kadın Pop Şarkıcısı’ödülü Katy Perry’e giderken, geçen yıl ‘Yılın Sanatçısı’ seçilen Taylor Swift, bu yıl yine ‘En İyi Kadın Country Sanatçısı’ ödülünü alarak tahmincileri şaşırtmadı. ‘En İyi Yeni Sanatçı’ ödülünün Carly Rae Jepsen’e verildiği gecede, Maroon 5, ‘En İyi Grup’ ödülünü peş peşe ikinci kez kazanırken, Linkin Park geceden ‘En İyi Alternatif Rock Grubu’ ödülüyle ayrıldı. 

Hangi yıldız ne ödülü aldı? 
Rihanna: En İyi R&B Albümü
Beyonce: En İyi R&B Kadın Sanatçı
Usher: En İyi R&B Erkek Sanatçı
Shakira: En İyi Latin Sanatçı
Adele: En İyi Yetişkin Çağdaş Müzisyen