Justin Timberlake yeni albümünün ilk parçasını paylaştı

Justin Timberlake yeni albümünün ilk parçasını paylaştı
Justin Timberlake yeni albümünün ilk parçasını paylaştı
Justin Timberlake'in uzun bir aradan sonra yayımladığı single'ı 'Suit & Tie'ı Radikal'in müzik yazarları değerlendirdi

LOS ANGELES - Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Justin Timberlake, 6 yıl aradan sonra bu yıl yeni bir albüm çıkarmaya hazırlanıyor. Ünlü şarkıcı ilk "single"ını internette paylaşırken, yeni çalışmaları için "Kariyerimin en iyi dönemini yaşadım" yorumunu yaptı.

"THE 20/20 EXPERİENCE"

31 yaşındaki Timberlake, kişisel web sitesindeki açıklamasında, "The 20/20 Experience" adlı yeni albümünün bu yıl piyasaya çıkacağını ve Jay-Z'li "Suit & Tie" isimli "single"ının da bugünden itibaren internetten paylaşılacağını bildirdi.

Timberlake, Haziran ayından beri yeni albüm çalışmalarında bulunduğunu belirterek, yeni çalışmaları için "Kariyerimin en iyi dönemini yaşadım" yorumunu yaptı.

Timberlake'in son albümü FutureSex/LoveSounds 2006'da piyasaya çıkmıştı.

Sarp Dakni

2006 tarihli FutureSex/ LoveSounds’dan bu yana Madonna ’dan Timbaland’e sayısız ismin yanında ‘içerik’ oldu ancak tembellikten midir yoksa ilham kaybından mı bilinmez, bir türlü yeni albümü için stüdyoya kapanamadı Justin. Neyse ki, iyi haber birkaç gün önce geldi. ‘The 20/20 Experience’ adını taşıyacak sıradaki albümün müjdecisi olan ‘Suit and Tie’ ise yeni haftanın ilk büyük sürprizi oldu. Bu kez yanında vaftiz babası Timbaland yerine üvey ağabeyi Jay Z var. Önceki Timberlake hitlerine aşina olanlar için fazlasıyla donuk, akılda kalması güç ve hatta biraz daha ileri gidersek sıkıcı sayılabilecek ‘Suit and Tie’ın bir ısınma turu olduğunu ummaktan başka elden ne gelir? Aksi takdirde dile kolay altı koca yıllık boşluğu bu sound ile doldurması gerçekten pek kolay olmayacak.

Elif Ekinci

Uzun bir aradan sonra sahalara dönmeye hazırlanan Justin Timberlake’in ‘The 20/20 Experience’ isimli albümünün tanıtım elçisi single’ı ‘Suit & Tie’ saf bir R&B örneği. Bu ara, elektronik tınılar duymaya alışan kulaklarımız için farklı bir tecrübe. ‘Suit & Tie’ iyi bir şarkı, ancak iyi bir ‘hit’ örneği değil. Albümün tamamını duymadan yorum yapmak erken olacak ancak ilk sinyal, Timberlake’in bu süreç içinde biraz kendiyle hesaplaşıp önceliklerini değiştirmiş olabileceği yönünde.