KAÇUV ve Foundantion Theodora işbirliği yaptı

KAÇUV ve Foundantion Theodora işbirliği yaptı
KAÇUV ve Foundantion Theodora işbirliği yaptı
Hastanede tedavi gören çocuklar için oluşturulan "Sevgi Doktorları" projesinin yürütücüsü olan Foundation Theodora Türkiye, çalışmalarına kesintisiz olarak KAÇUV çatısı altında devam edecek.

“Nerede yaşam varsa, orada umut vardır” diyerek 13 yıldır hastanelerin Hematoloji Onkoloji Servislerinde kapasite yaratımı ve çocuklar için geliştirilmiş etkinlikler ile hizmet sunan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), “Sevgi Doktorları” projesinin yürütücüsü olan Theodora Foundation Türkiye ile çalışmalarına güç katmayı hedefliyor. Hastanede tedavi gören miniklerin bulundukları ortamın ciddiyetinden sıyrılmaları ve yaşadıkları süreci kolay atlatmalarını sağlamak amacıyla 15 yıldır Türkiye’de hizmet veren Foundation Theodora, KAÇUV ile işbirliği gerçekleştirdi.

Yapılan işbirliği ile, uzun ya da kısa süreli yatarak tedavi gören bütün hasta çocuklarımıza ulaşılarak, çocukların sosyal hayat ile bağlantı kurmalarına, gündelik hastane yaşamından uzaklaşıp kendi renkli dünyalarına dönmelerine destek vererek tedavi sürecine uyum göstermeleri hedefleniyor.

FOUNDATION THEODORA
Merkezi İsviçre'de olan Foundation Theodora; kurulduğu günden bu yana sekiz ülkede faaliyet gösteriyor. Profesyonel sanatçılardan oluşan eğitimli Hastane Palyaçosu ekibi ile İstanbul ve Ankara 'da toplam sekiz hastanede çocukları ziyaret ediyor. 

Hastane palyaçoları 8 ülkede (İngiltere, Belarus, Hong Kong, İspanya, Fransa, İtalya, İsviçre ve Türkiye) çalışmalarını sürdürmekte ve Theodora Türkiye son 15 sene içinde Türkiye’de 220.000’den fazla çocuğu ziyaret etti

“Sevgi Doktorları” ziyaretleriyle hasta çocuklarımıza gülücük ve neşe dolu anlar hediye etmektedirler.

KANSERLİ ÇOCUKLARA UMUT VAKFI NE YAPIYOR?
Kanserli Çocuklara Umut Vakfı; Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi’nin fiziksel kapasitesinin geliştirilmesi, çocukların tıbbi ihtiyaçlarının karşılanması, psikolojik destek amacıyla çocuk oyun odası kurulması ve etkinlikler yapılması gibi amaçlar bütünlüğü çevresinde kuruldu.

2012 Mart ayında ailelerin ve çocukların tedavi sürecinde hijyenik koşullarda konaklama ihtiyacının ücretsiz karşılandığı Aile Evi ile hizmete başlayarak, açıldığı günden beri 579 kişiye ve 268 Aileye kapılarını açtı.