Kadıköy'de Boğa heykeli ve çevresinde bedava internet

Kadıköy'de Boğa heykeli ve çevresinde bedava internet
Kadıköy'de Boğa heykeli ve çevresinde bedava internet
Kadıköy Belediyesi, Altıyol'da ücretsiz ve sınırsız internet hizmeti başlattı. Uygulama bu sabah itibariyle başladı.

Fiberoptik Altyapı sistemi ile kurulan ücretsiz internet uygulaması için iki aylık deneme ve test çalışmalarını tamamlayan Kadıköy Belediyesi, bu sabahtan itibaren sınırsız uygulamaya geçti.

Projenin Kadıköylülere farklı bir sosyal proje ve hizmet olduğunu söyleyen Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Kadıköylülerin zaten teknolojiyi yoğun kullandığını, bu hizmete büyük ihtiyaç duyulduğunu kaydederek, ücretsiz-sınırsız internet hizmetinin parklarda da başlayacağını belirtti.

PROJEDEN NASIL FAYDALANILABİLECEK?

Ücretsiz internet hizmetten yararlanmak için bu noktalara gelindiğinde bağlanmak isteyen kişilerin cep telefonlarından ya da diğer cihazlarından “Kadıköy Wifi” bulup seçmeleri gerekiyor. Ardından Kadıköy Belediyesi ücretsiz internet hizmeti ekranı açılıyor. Açılan ekrana kendi GSM numaralarını girip gönderdikten sonra, telefonlarına gelen şifre ile ücretsiz internet hizmetinden faydalanmaya başlıyorlar. Telefona gelen şifre ile diğer zamanlarda da ücretsiz bağlanılıyor. Projede fiberoptik metro internet altyapısı kullanıldığı için dalgalanma ve kesinti yaşanmadan hızlı bir internet imkânı da sunuluyor.

"PARKLARA DA KOYACAĞIZ"

Ücretsiz internet hizmeti projesinin, ilerleyen zamanlarda Yoğurtçu Parkı ve Göztepe Özgürlük Parkı başta olmak üzere bir çok parka da konulacağını kaydeden Başkan Öztürk, “İnternet artık hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Gelecekte internet hızının daha da artacağı öngörülüyor. İnternet hizmeti artık evlerden ve kapalı mekânlardan çıkmaya başladı ve her yerde insanoğluna hizmet sunuyor. Kadıköy Belediyesi’nin bir çok dış biriminde ve kültür merkezinde zaten internet hizmeti vardı. Teknolojiyi çok yoğun kullanan bir belediyeyiz. Bu hizmeti halkımıza ücretsiz sunmamız doğal. Ekonomik nedenlerle bu hizmetten faydalanamayan gençler ve diğer vatandaşlarımızı da düşündük. Kısa sürede parklara ve meydanlara da koyacağız.”


  http://www.radikal.com.tr/115266211526627

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İleriye doğru bir adım. - Postacı

  Kadıköy Belediyesini tebrik ederim. Gerçi AKP Hükümeti bunun zararlı olduğunu savunarak bir kanunla yasaklar ama olsun.

  Eyüp Belediyesinin çalışmayan benzer uygulaması - Zorbamerak

  Eyüp Belediyesininde 2 sene öncesinden benzer bir uygulaması var. Bir türlü faydalanmam kısmet olmadı. Eyüp meydandan "Eyüp Beledisi" internet sunucusu cihazdan (cep, bilgisayar) seçildiğinde erişim sağlanamadı diye mesaj vermekte ve bağlantı kurulamamaktadır. Belki alt yapısı iyileştirildiğinde bizde Eyüp de benzer bir hizmetten faydalanabiliriz.

  Kadıköy Belediyesi Süper! - halukaka

  Son zamanlarda basında yer alan haberlerinden takip ettiğim kadarıyla süper bir belediye Kadıköy Belediyesi. Tebrikler!

  belediyecilik - klozet kapagi

  Melih duy!

  Darisi diyer belediyelerin basina - kujo84

  Son yillarda gordugum en faydali proje.Kadikoy belediyesini tebrik ediyorum.Avcilar belediyesine de ayni uygulamayi istiyoruz.

  Darısı diğer belediyelere.. - marais

  Bu arada hakkını yemeyelim, Kartal Belediyesi 3 yıla yakındır aynı uygulamayı yapmakta.

  Budur - ama yetmez - devrimacar

  Kanımca, Kadıköy Merkezde, özellikle çarşı'da, bahariye'de, barlar sokağında da ücretsiz internet olmalıdır. Bu sayede insanlar bir "kanunsuzluk" ile karşılaştıklarında, bunu canlı olarak, ustream, livestream gibi programlar aracılığıyla aktarabilmeliler.