Kadıköy'de kitap dolu günler başladı

Kadıköy'de kitap dolu günler başladı
Kadıköy'de kitap dolu günler başladı
Bu yıl yedincisi düzenlenen ve 15 Aralık'a kadar devam edecek olan Kadıköy kitap tanıtım günleri başladı. Caddebostan Kültür Merkezi'nde yapılan kitap tanıtımına, Gezi Parkı olaylarını anlatan "Gazetecilerin Gözüyle Direniş" kitabının yazarı Serkan Ocak da katıldı.

İSTANBUL - 70 yayınevinin katıldığı Kitap Günleri'nde aralarında Prof. Dr. İlber Ortaylı, Mustafa Mutlu, Sunay Akın, Ümit Zileli, karikatürist Selçuk Erdem, Ahmet Ümit, Eren Erdem, Üstün Dökmen, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Nazlıcan Özkan, Hande Kazanova, Yasemin Soysal, Can Bonomo, Yalçın Çakır, Arife Kalander, Mine Kırıkkanat, Erdal Sarızeybek, Doğan Cüceloğlu, Prof. Dr. Mehmet Bora Perinçek, Arda Odabaşı, Hakan Bıçakçı, Miyase İlknur, Mine Söğüt, Nur İçözü, Buket Uzuner, Orhan Bursalı, Fügen Ünal Şen, Hakan Bayrakçı ve Timur Soykan gibi edebiyat, siyaset ve basın dünyasından konukların katılacağı 15 söyleşi ve 35 imza etkinliği gerçekleşecek. 

ORTAYLI SÖYLEŞİ YAPACAK
Kadıköy Kitap Günleri'nde Prof. Dr. İlber Ortaylı 14 Aralık Cumartesi günü saat 14.00'de Tarihi Tiyatro Eserleri adlı bir söyleşi yapacak. Penguen dergisi kurucularından karikatürist Selçuk Erdem'de 14 Aralık Cumartesi günü saat 16.00'da bir söyleşi yapacak. Son zamanlarda en çok konuşulan ve okunan kitaplar listesinde bulunan 'Devrim Ayetleri' kitabının yazarı Eren Erdem de 15 Aralık Pazar günü saat 14.00'de okurlarıyla söyleşi yapacak. Müzik ve şiir dinletilerinin yanı sıra Rıfar Batur'un Kitap okumanın erdemini, nedenini, şeklini keyifli bir dille anlatan tek kişilik gösterisinin de yer alacağı kitap günlerinde, Türkiye Yazarlar Sendikası da bir söyleşi gerçekleştirecek. (Radikal)