Kadıköy'den Tuk Tuk geçti

Kadıköy'den Tuk Tuk geçti
Kadıköy'den Tuk Tuk geçti
Kamboçya'dan üç tekerlekli araçları Tuk Tuk ile yola çıkarak Çin, Myanmar, Laos, Tayland, Vietnam 'dan geçerek Türkiye'ye gelen üç Fransız yardım gönüllüsü bozulan Tuk Tuk'larını Kadıköy'de yaptırdı.

5 Ağustos’ta Kamboçya’dan üç tekerlekli araçları Tuk Tuk ile yola çıkarak Çin, Myanmar, Laos, Tayland, Vietnam ‘dan geçerek Türkiye ’ye gelen üç Fransız yardım gönüllüsü Kadıköy’de mola verdi. Geçtikleri güzergâh üzerindeki Asya ülkelerinde yaşayan yoksul çocukların mektuplarını, Fransa ’da bulunan ‘Enfants Du Mekong’ adlı yardım kuruluşuna götüren Thibaut Labey, Marine Daguet ve Raphael Daguet, yolculuk sırasında bozulan “tuk tuk”larını tamir ettirmek için Kadıköy de mola verip, Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle tamir ettirdiler.
Dört ay önce başlayan yolculuklarının Türkiye ayağında Kadıköy’de tamir-bakım molası veren Fransız gençler, Kadıköy Belediyesi’nin misafiri oldular. Kadıköy Belediyesi’ne gelen gençleri Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve belediye çalışanları karşılayarak çay ve lokum ikram ettiler. Asya ülkelerindeki yoksul çocukların okula gidebilmeleri için başlattıkları, iyilik yolculuğuna Türkiye’den geçerek devam ettiklerini belirten Fransız gençler, en büyük yardımı Türkiye sınırlarında gördüklerini söylediler. Yoksul ailelerin çocuklarının yazdığı mektupları Fransız Yardım Kuruluşuna ileteceklerini ve bulunacak sponsor aileler ile çocukların okula gitmesini sağlayacaklarını söyleyen gençler, taşıdıkları mektupları basına gösterdiler. Kadıköy Belediyesi’nin misafiri olarak 3 gün İstanbul ’da kalan gençler, Tuk Tuk’larını tamir ettirdikten sonra yolculuklarına kaldıkları yerden devam etmek için yola çıktılar. Gençleri Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, arkalarından su dökerek yolculadı.