Kadın ömrünün bir yılını yiyen soru: Ne giyeceğim?

Kadın ömrünün bir yılını yiyen soru: Ne giyeceğim?
Kadın ömrünün bir yılını yiyen soru: Ne giyeceğim?

Kadınlar yaşamlarının ortalama 287 gününü gardırop karıştırarak geçiriyor. Sürenin büyük bölümü cuma-cumartesi akşamlarıyla tatil için uygun kıyafet seçimine gidiyor.

ANKARA - İngiltere’de yapılan bir araştırma, kadınların, yaşamlarının yaklaşık bir yılını ne giyeceklerine karar vermeye harcadığını gösterdi. 16-60 yaş aralığındaki 2 bin 491 kadının katılımıyla, Matalan adlı tekstil firması için yapılan araştırma, kadınların yaşamlarının ortalama 287 gününü işe, yemeğe, davet, tatile, spora ne giyeceğini seçmek için gardırop karıştırarak geçirdiğini ortaya koydu.
Bu sürenin büyük bölümü cuma veya cumartesi akşamlarıyla tatil için uygun kıyafet seçimine ayrılıyor. Uzmanlar, bir kadının hafta içi her sabah kıyafet seçimi için yaklaşık 16 dakika harcadığını, bu sürenin cumartesi ve pazar sabahları 14 dakika civarında olduğunu belirtiyor. Araştırmaya göre kadınlar gardırop önünde hafta sonu dışarı çıkmadan önce yaklaşık 20, tatile götürecekleri giysileri seçmek için 52, hafta içi akşam dışarıya çıkarken 20, tatilde sabah ve akşamları 10’ar dakika harcıyor. İki kadından biri de işe gitmeden önceki gece 15 dakikasını ertesi gün ne giyeceğini bulmaya ayırıyor. (aa)