Kadına şiddete karşı tek bir ses olup söylediler

Kadına şiddete karşı tek bir ses olup söylediler
Kadına şiddete karşı tek bir ses olup söylediler

İkinci yarıda Ajda Pekkan, Aynur?la birlikte ?Keçe Kurdan?ı okudu.

Türkiye'nin ünlü kadın sanatçıları, aile içi şiddete karşı durmak için bir aradaydı. Dört saatlik şölenin sürprizi, Ajda Pekkan'ın Aynur'la Kürtçe türkü söylemesi oldu

Gecenin sonunda kadın mücadelesinin marşı haline gelen ‘Kadınlar Vardır’ şarkısı hep birlikte seslendirildi.

İSTANBUL - Türkiye’nin ünlü kadın sanatçıları, ‘Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’nı kullanma bilincinin artırılması için ‘Güldünya Şarkıları Konseri’nde bir araya geldi. Tüm biletlerin satıldığı, dört saat süren müzik şöleninde Ajda Pekkan sahnede Kürtçe türkü söyledi.
Türker İnanoğlu Maslak Show Center’daki konserde aralarında Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Aynur, Aylin Aslım, Şebnem Ferah, Şevval Sam, Rojin ve Funda Arar’ın bulunduğu sanatçılar, şarkılarını Behzat Gerçeker yönetimindeki ENBE Orkestrası eşliğinde ‘Kadına yönelik şiddete son’ demek için söyledi.
Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, “Hepsine minnettarız. Çok mutluyuz. Çok yardım geldi. Gelir ‘Aile İçi Şiddet Yardım Hattı’na gidecek. Biliyorsunuz Türkiye’nin tek yedi gün 24 saat hizmet veren yardım hattı. Bu hattı bu tür desteklerle yaşatabildiğimiz için çok mutluyuz” dedi. 
Gece sonunda yaklaşık 100 bin TL’lik gelir beklediklerini belirten Hürriyet İcra Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Direktörü Temuçin Tüzecan’sa “Hat sadece İstanbul’a hizmet veriyor. Bunu Türkiye’ye yaygınlaştırmak için desteğe ihtiyacımız var. Bu desteğin önemli ayaklarından biri bu” diye konuştu.
Biletlerin 110-250 TL’den satıldığı konserde, 1700 koltuk kapasiteli salonun tamamı doldu. Konser yaklaşık dört saat sürdü. İkinci yarıda sahneye çıkan Ajda Pekkan üç parça seslendirdikten sonra gecenin sürprizini yaparak sahneye şarkıcı Aynur’u davet etti. İki sanatçı ‘Keçe Kurdan’ (Kürt Kızı) adlı parçayı birlikte seslendirdi.
Şevval Sam “Bu gece mucize yaratmayacağız. Bazı insanlarda bazı sorunlara karşı farkındalık yaratacağız” dedi. Gecenin sonunda 1980’lerin ortalarından itibaren kadın mücadelesinin marşı haline gelen ‘Kadınlar Vardır’ şarkısı hep birlikte seslendirildi. (dha)