Kadınlar eşini kaybeden babanın bebeği için anne sütü bağışlıyor

Kadınlar eşini kaybeden babanın bebeği için anne sütü bağışlıyor
Kadınlar eşini kaybeden babanın bebeği için anne sütü bağışlıyor
Amerika Orgeon'da yaşayan bir baba, eşini bir trafik kazasında kaybettikten sonra bebeğinin anne sütüyle beslenmeye devam edebilmesi için sosyal medyanın desteğini aldı. Bir Facebook grubunda durumu anlatan adama emziren kadınlar yardımcı oluyor.

RADİKAL - Amerika’nın Oregon eyaletinde yaşayan Alex Green isimli adam, eşini beklenmedik bir trafik kazasında kaybetti. Fox 13’in haberine göre, eşinin bebeklerini en az bir yaşına kadar yalnızca anne sütüyle beslemek istediğini bilen Green, bu trajik olaydan sonra eşinin dileğini yerine getirebilmek için sosyal medyadan faydalandı.

Kız kardeşinin tavsiyesi üzerine Portland Mamas isimli bir Facebook grubunda durumunu anlatan Green’e emziren annelerden yüzlerce mesaj geldi. Green’in 8 aylık oğlu Brody için anne sütü veren kadınlar kadar, bu zor dönemde eşini kaybetmiş olan Green’e destek olabilmek için de pek çok mesaj gönderildi.

Green KATU’ya yaptığı açıklamada, ‘Oğlum için onu emzirmek dışında her şeyi yapabilirim.  Annesi onu bir yaşına dek yalnızca anne sütüyle beslemek istiyordu, bunu biliyorum. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi yapmaya hazırım.’ dedi.