Kadınlar ne için sevişir?

Kadınlar ne için sevişir?
Kadınlar ne için sevişir?

Kadınlar sevişirse ilişkinin garantide olacağını da düşünüyor.

Erkek o gece hesabı ödedi diye, 'hayır' demek zor geldiği için ya da can sıkıntısını geçirmek amacıyla... ABD'de 1000 kadınla yapılan araştırma kadının hiç de romantik olmadığını gösterdi

LONDRA - ABD’de yapılan bir araştırmaya göre kadınların seks yapma sebepleri hiç de romantik değil! Kadınlar bazen sırf erkek o gece hesabı ödedi ya da ona bir hediye aldı diye partneriyle sevişiyor.
‘Sevişmenin romantik olmayan sebepleri de var’ şeklinde özetlenebilecek araştırmaya göre, kadınların istemedikleri halde sevişmelerinin nedenleri arasında erkeğin aşırı kibar olması, iltifat etmesi, çok ilgi göstermesi, derdini dinlemesi, ödemelerine yardım etmesi, hediye alması ya da vaat etmesi, yemek ya da tatlı ısmarlaması, baş ağrısını ya da can sıkıntısını geçirmek gibi sebepler bulunuyor.
Sonuçları Teksas Üniversitesi’nde psikoloji profesörü olan yazarlar tarafından ‘Kadınlar Neden Sevişir?’ adlı kitapta yayımlanan araştırma kapsamında 1000 kadına ‘neden seviştikleri’ soruldu. Kitapta yer alan en ilginç seks yapma nedenlerinden biri de ‘Tanrı’ya yakın olma arzusu’ydu.
Araştırmaya katılan kadınlardan biri olan Liz Jones partneri güzel Fransızca şarkı söyledi diye onunla birlikte olduğunu, Wendy Leigh ise kocasının güzel yemek yaptığı akşamlarda onunla sevişmek istediğini söylüyor. Edwina Currie adlı kadınsa profesyonel bir atletle, sırf bir sporcuyla olmanın farkını anlamak için sevişmiş.
Kadınlardan bazılarıysa ‘hayır’ demek zor olduğu için seviştiğini itiraf ediyor. Yani karşısındaki mutlu olsun diye sevişen kadın sayısı az değil. Ayrıca kadınlar hayır demeyip seks yaptığı sürece sevileceklerini, ilişkinin devamının garanti olduğunu da düşünüyor. Araştırmacılar erkeklerinse sadece sevişmek için seviştiklerini kadınlar gibi karmaşık sebepleri olmadığını söylüyor. (The Daily Mail)