Kadınlardan Gözde Kansu'ya destek

Kadınlardan Gözde Kansu'ya destek
Kadınlardan Gözde Kansu'ya destek
İstanbul'da Abbasağa Forumu'na bağlı bir grup, Atv binasına yürüyerek Gözde Kansu'nun işten çıkarılmasını protesto etti.

İSTANBUL  - Abbasağa Forumu'na bağlı bir grup, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in Atv'de sunuculuk yapan Gözde Kansu'yu dekoltesi nedeniyle eleştirmesi ve ardından da Kansu'nun işten atılmasını protesto etti.

Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda toplanan grup, Barbaros Bulvarı'nı yürüyerek Atv binasının önüne ulaştı. Kadınların ön saflarda yürüdüğü eylemde, erkekler de kadınlara arka saflarda yürüyerek destek verdi. Hüseyin Çelik'in açıklamasına tepki gösteren grup, Gözde Kansu'yu sloganlarıyla destekledi. Kanal önünde TOMA ve çevik kuvvet ekipleri beklerken, grubun basın açıklamasını bina önünde yapmasına izin verilmedi. Bunun üzerine grup basın açıklamısını kanalın 100 metre yakınında yaptı.

Abbasağa Forumu Kadın Çalışma Grubu adına açıklama yapan Çağla Aydın, devlet yetkililerinin ağzından çıkan her kadın düşmanı söylemin bedelini kadınların canlarıyla ödediğini vurgulayarak “Dünyada asla kabul edilemez şey, bir kadının kıyafeti midir?" diye sordu.

Demokrasi paketine de atıfta bulunan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Geçtiğimiz günlerde açıklanan demokrasi paketiyle kadınların kılık kıyafet özgürlüğüne karışılmayacağının, cinsiyetçi tavır ve yaklaşımlarla mücadele edileceğinin sözü yasal olarak verilirken, Hüseyin Çelik bu açıklamasıyla bizzat kadına yönelik ayrımcılık yaparak, bir kadının işine son verdirerek anayasayı ihlal etmektedir."

Basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı. (Ezgi ÇAPA, DHA)