Kamera önünde değil, uykuda öldü

Kamera önünde değil, uykuda öldü
Kamera önünde değil, uykuda öldü

İngiliz televizyon yıldızı Jade Goody?nin ölüm haberini alan sevenleri çiçekler ve notlarla evinin etrafında toplandı. Goody, 27 yaşındaydı.

Hastalığının her anını kameralar önünde yaşayan Jade Goody önceki gece veda etti. Goody, 'Belki kamera önünde ölürüm' diyordu

LONDRA - İngiltere’de yayımlanan ‘Biri Bizi Gözetliyor’ yarışmasının yıldızı olan ve yarışmadan çıktıktan sonra da basının ilgi odağı haline gelen Jade Goody, yakalandığı rahim ağzı kanseriyle mücadeleyi kaybetti. Bir süredir kanser olan ve son günlerini kameralar karşısında geçirdiği için eleştirilen 27 yaşındaki televizyon yıldızı Goody, dün sabaha karşı 03.14’te en sevdiği şehir olan Essex-Upshare’deki evinde öldü. 

‘Şov’ hep devam etmişti 
Goody’nin menajeri Max Cliford yaptığı açıklamada “Jade, uykuda hayatını kaybetti” dedi. Oysa Goddy, son anını da kameralar karşısında geçirmek istiyordu. Goody, geçen sene ağustosta Hindistan için yapılan çekimlerde kanser olduğunu öğrenmiş, saçları dökülmüş halde çekimlere devam etmiş, bunun ‘etik’ olup olmadığı tartışılmıştı. Bu Goody’yle ilgili ‘etik’ tartışmalarının başlangıcıydı. Daha sonra genç kadının her adımının basında yer alması tepki çekmişti.
Goody’nin menajerinin açıklamasına göre ölüm anında genç kadının annesi Jackiey Budden, eşi Jack Tweed ve aile dostu Kevin Adams Goddy’nin yanıbaşındaydı.  Anne Budden “Güzel kızım şimdi huzura kavuştu” diye konuştu.
Menajer Clifford, “Hep çocuklarını düşünüyordu, yaptığı çoğu şeyi onlar için yaptı ve ironik bir şekilde Anneler Günü’nde öldü” dedi. Goody’nin beş yaşında Bobby ve dört yaşında Freddy adında iki oğlu var. Goody’nin cenaze töreni hakkında henüz bilgi verilmedi.
İngiltere Başbakanı Gordon Brown, genç kadının ölümünden derin üzüntü duyduğunu ve ailesine başsağlığı dileğinde bulunduğunu söyledi. Goody’nin nikâhını kıyan psikopos Jonathan Blake de olaydan büyük üzüntü duyduğunu, Goody’nin inanılmaz güçlü bir insan olduğunu söyledi.
Son isteği evlenmek olan Goody, 21 Şubat’ta sevgilisi 21 yaşındaki Jack Tweed ile evlenmiş, düğün görüntülerini çocuklar için satmıştı. Düğün fotoğraflarını 700 bin sterlin (1 milyon 700 bin TL) karşılığında OK! dergisine satan Goody, bir dört, diğeri beş yaşında olan iki oğluna rahat bir gelecek bırakmak istediğini söylemişti. 

‘Her şey çocuklarım için’
Televizyon programından sonra kendi adına ürünler çıkaran genç kadın, bunları da çocuklarının geleceği için yaptığını belirtmişti. “Kamera önünde yaşamaya alıştım, belki kameralar önünde ölürüm” diyen Goody şöyle konuşmuştu: “İnsanlar hastalığımı kamera önünde yaşamamı eleştiriyor ama bence bu insanlara örnek olmalı. Hayata tutunmanın önemini gösteriyorum.”
Goody, 2002’de ekrana gelmeye başlayan ‘Biri Bizi Gözetliyor’ evinde sıra dışı tavırları ve cehaletiyle boy göstermişti. Saddam Hüseyin’i boksör, Sherlock Holmes’ü tuvaleti icat eden kişi sanan Jade’in tavırları, medyanın ‘Jade evden atılsın’ kampanyası başlatmasına neden olmuştu. Finale kadar yükselen genç kadın, yarışmadan dördüncü olarak ayrılmıştı. (The Daily Mail)