Kanal D'den 'Beyaz Show' açıklaması

Kanal D'den 'Beyaz Show' açıklaması
Kanal D'den 'Beyaz Show' açıklaması
Kanal D, dün gece yayınlanan Beyaz Show Programı'nda gerçekleştirilen bir telefon bağlantısı ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Kanal D, dün gece yayınlanan Beyaz Show Programı’nda gerçekleştirilen bir telefon bağlantısı ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.
 
Açıklamada şöyle denildi:

“Beyazıt Öztürk, 20 yıldır Kanal D ekranında herkesin çok yakından bildiği, eğlence içerikli show programı yapmaktadır. Dün gece yayından sonra, yaptığımız araştırmasonucunda elde ettiğimiz bilgiler aşağıdaki gibidir;

Kendisini Ayşe Çelik Öğretmen olarak tanıtan kişi, konuklara “ünlü olmadan önce yaptığınız ve şimdi özlediğiniz neler var”, “hayranlarınızla başınıza gelen en tuhaf şey nedir”, “kendinizi eleştirirseniz neyinizi eleştirirsiniz” sorularını sormak istediğini aktarmıştır. Ardından cep telefonundan yayına bağlanmıştır. Yayında bambaşka konuları dile getirmiş ve sonrasında da sosyal medyada gündem oluşturmuştur.

Beyazıt Öztürk, istisnasız bu ülkede herkesin sevdiği, programında asla siyasete yer vermeyen, toplumun her kesimini kucaklayan tarzına rağmen böylesi bir provokasyonun içine çekilmeye çalışılmıştır. 23 yıllık yayın tarihinde ülkemizin değerlerine ve menfaatlerine bakışı çok belirgin olup, terörün her türlüsüne karşı Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü ilke edinmiş Kanal D olarak hem böylesi bir provokasyonun hedefi olmanın hem de akla hayale gelmeyecek senaryolarla yıpratılma gayretinin üzülerek farkındayız. Doğan TV ve Kanal D ilk günden bugüne devletin yanında yer almıştır.

Altını çizerek bir kez daha belirtmek isteriz ki hiçbir suistimal ve iftira çizgimizi ve duruşumuzu değiştirmeyecektir. İyi niyetle bakan gözlerin hemen farkedebileceği bu provokasyona karşı Kanal D Yönetimi söz konusu kişiye dair tüm hukuki süreçleri işletecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

MEB: O KİŞİ ÖĞRETMEN DEĞİL

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri de söz konusu kişinin öğretmen olmadığını açıkladı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği yetkilileri, öğretmen olduğunu iddia eden A.Ç. adlı kişinin araştırıldığını, bu isimde MEB’de görevli 3 öğretmen bulunduğunun tespit edildiği belirtti.

Bu 3 öğretmenle de birebir görüşüldüğünü ifade eden yetkililer, 3 öğretmenin de durumdan rahatsızlık duyduklarını belirterek böyle bir programa bağlanmadıklarını söylediklerini aktardı.

Bakanlık yetkilileri, televizyon programında açıklama yapan kişinin Milli Eğitim Bakanlığı ile hiçbir bağlantısının bulunmadığının tespit edildiğini kaydetti.


  http://www.radikal.com.tr/149766814976687

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user470905

  Hasbelkader düşünce özgürlüğünün kullanan birinin çıkmasına vesile oldunuz. Onun da arkasında duramayıp içine ettiniz ya. Tâbi medya değilsiniz siz. Acaba nesiniz.

  KANAL D - palenke

  Bayanin söyledikleri Kanal D'yi bayagi rahatsiz etmis,korkunun gözünü seveyim.

  - user1123243

  Yazık size Bir gerçeğin ifade edilmesi çok mu korkuttu sizi...

  insanlik kalmamis - kocero 21

  gercekten insanlik kalmamistir bu memlekete, bir insan kim olursa olsun insanlarin ölmemesi icin insanlari yardima cagiriyorsa ve yardim istegi insanlardan bunu terör propagandasi olarak niteliyorsa ben insanlik bitmis diyorum

  Provakasyon mu? - herdem123

  Bu ülkede çocuklar Ölmesin '' demek Pkk propagandası, ama çocuklar ölsün demek '' Vatanseverlik '' oluyor. Bence KanalD Devletin Yanında değil, Recep Tayibin Erdogan'in yanında... Umarim elestiri yayinlanir.

  yazıklar olsun! - canyanar

  Bir insanın öğretmen olsun ya da olmasın, çocuklar ölmesin demesinden dolayı kanal D rahatsızlık duyuyor ve bu bir provakosyundur diye açıklama yapıyorsa, eğer, o zaman şöyle mi denmeliydi diye insanın aklına geliyor: Çocuklar ölsün, gebersin, kan istiyoruz, oluk oluk kan aksın, yılanın başını küçükken ezeceksin.... Eminim ırkçı ve milliyetçi arkadaşlarımızın hayal dünyası daha geniştir benim aklıma bu kadar gelebiliyor ama sanırım artık bu ülkede barış demek gerçekten suç sayılacak bir gün, yasaklamadıkları bir o kalmıştı, onu da yapar bunlar. Beyaz ise son derece insani yaklaşmış, yani bir insanın yapması gerekeni yapmış, hayvanlar tabi bunu anlamaz, tebrik etmek lazım, sanırım kanal D'deki son programıydı. .

  - user1125306

  O kişi öğretmen fakat ismi ayşe çelik değil. Meb de hemen araştırmış görevden almak için. Herkesi kendiniz gibi aptal mı zannediyorsunuz? Ayrıca kötü bişey mi dedi? Barış dedi, çocuklar ve kadınlar ölüyor dedi. İntikam ve savaş mı demeli illa ki? Galiba bundan anlıyorsunuz sadece.