Kangurunun en yakın arkadaşı oyuncak ayı

Kangurunun en yakın arkadaşı oyuncak ayı
Kangurunun en yakın arkadaşı oyuncak ayı
Avustralya'da bir doğal yaşam parkı tarafından sahiplenilen yavru kangurunun en yakın arkadaşı bir oyuncak ayı. Doodlebug'ın en yakın arkadaşına sarıldığı fotoğraf, internette hızla yayıldı.

RADİKAL - 15 aylık Doğu Gri kangurusu geçen yıl Avustralya ’da New South Wales’ta kimsesiz bir şekilde bulunmuştu. Annesi bir doğal yaşam parkında bakıcı olan Tim Beshera, bu kangurunun bir oyuncak ayıya sarıldığı fotoğrafı Twitter hesabından paylaştı.
Tim Beshera, fotoğrafı paylaştıktan sonra Huffington Post’a verdiği röportajda adı Doodlebug olan kanguruyla annesinin ilgilendiğini ve bunun doğal yaşamı koruma organizasyonundaki işinin bir parçası olduğunu anlattı. Doodlebug, oyuncak ayısına aynı bir çocuğun oyuncak ayısına yaklaştığı gibi davranarak onunla tekme atma oyunu oynuyor, uyurken sarılıyor ve ikili en yakın arkadaşlar…
Doodlebug’ın fotoğrafın bu kadar çabuk yayılacağını tahmin etmeyen Bechera “Fotoğrafın kötü bir gün yaşayan insanları nasıl mutlu ettiğini görmek çok hoşuma gitti. Eğer yeterince dikkat edersen doğa bize çok fazla mutluluk getirebilir” diyor. Doddlebug, yavaş yavaş doğaya salınıyor. Yemeğe ihtiyacı oldukça zaman zaman doğal yaşam parkına geri geliyor. (The Independent)