Kanlarında kokain ve esrar bulundu

Kanlarında kokain ve esrar bulundu
Kanlarında kokain ve esrar bulundu
Ünlülerin de aralarında bulunduğu operasyonda Adli Tıp raporu mahkemeye ulaştı. Raporda Cenk Eren ve Cemal Hünal kokain, Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca'nın esrar kullandığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Ocak ayında Narkotik polisi, asıl adı Yüksel Venedik olan Cenk Eren, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca gibi ünlü isimleri uyuşturucu kullanmak, uyuşturucu temin etmek ve uyuşturucu kullanmaya yer temin etmek suçlarından gözaltına almıştı.

Vatan'dan Mustafa Uçar ALTUNTAŞ'ın haberine göre,Tutuksuz yargılanan bu isimlerle ilgili soruşturma savcılığı tarafından hazırlanan iddianame geçtiğimiz günlerde mahkeme tarafından kabul edildi. Haklarında 7 ila 15 yıl arası hapis cezası istenen ünlü isimlerin Adli Tıp raporu da tamamlanarak mahkemeye gönderildi. Soruşturma dosyasına eklenen rapora göre ünlü isimlerin kan, idrar ve saç örneklerinde uyuşturucu bulundu.

İşte o rapor...

- Yüksel Venedik (Cenk Eren): İdrarında kokain.
- Mehmet Çakır: Kanında ve idrarında esrar.
- Çağatay Ulusoy: Kan ve idrarında esrar.
- Alptekin Öztürk: Kan ve idrarında esrar, saçında kokain.
- Can Yurtsevdi: Kan ve idrarında esrar.
- Ergun Taş: Kan ve idrarında esrar.
- Cemal Hünal: Kan ve idrarında esrar, saçında esrar ve kokain.
- Ümit Yaşar İnanç: Kan ve idrarında esrar.
- Selen Katırcıoğlu: Kanında esrar, idrarında kokain ve esrar, saç örneğinde kokain.
- Yusuf Hasan Akgül: İdrar örneğinde esrar, kanında kokain ve esrar.
- Gizem Karaca: Kan, idrar ve saç örneklerinde esrar.
- Hüseyin Orçun Benli: Kan ve idrarında esrar.


  http://www.radikal.com.tr/115619411561948

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Karne. - Clear

  Fizik=PEKİYİ,Psikoloji=İYİ,Travmatoloji=PEKİYİ.Bu gördüğünüz,bir yorumcuya göre,sigara ile mukayese edilen uyuşturucunun karnesi...Peki şimdi -haticeyi bir tarafa bırakıp neticeye bakarak- soralım bakalım.Onun için mi,sigarayı bırakmak ya kendi kendine iradeyle ya da basit bir ilaçla veya nikotin bantlarıyla yapılan ayaktan tedaviyle olurken,uyuşturucu bağımlılığının tedavisi oluşan "Delirium krizi" nedeniyle,mutlak bir şartla hastanede yatırılarak yapılıyor? Bizim bildiğimiz tıpta,ayaktan tedavi hafif olgulara,yatakta tedavi ise ciddi olgulara uygulanır da hani...Acaba haberimiz olmadan tıpta da -tersine dönük- garip değişiklikler mi oldu?

  Assaydınız - HalilEksi

  Bi fırt çekerseniz 15 yılla yargılanırsınız ama birilerinin yeğeni olup 50 kilo esrar ile yakalansanız dahi ben içiciyim der elinizi kolunuzu sallayarak dolaşırsınız. Emniyet in kendi sitesinde bir grafik vardı eskiden, kaldırmışlar. Sigara için: Fiziksel bağımlılık (Yüksek), Psikolojik bağımlılık (yüksek), fiziksel zarar (Yüksek) yazarken, Esrar için Fiziksel bağımlılık (Düşük) Psikolojik bağımlılık (Orta) Fiziksel zarar (Düşük) yazıyordu.

  Bu Kadar Bilgi. - Clear

  Uyuşturucu hakkında bu kadar bilgi,bu kadar övgü,akıllara seza...Bu dünyada onca yararlı şeyler dururken hem de,neden yararlı şeyler hakkında bu kadar inceleme yapmıyorsunuz ve bilgi sahibi olmuyorsunuz da uyuşturup delirten şeye odaklanıyorsunuz? Yakında alim olacaksınız(!),alimlere yazık olacak.Hatta bazılarının öğrencilerine bile yazık olacak.

  Adı üstünde ot! - xterso

  Esrar denen şey marihuana denen bir ot. Son derecede doğal, hiçbir katkı olmayan bir ot. Hatta kansere karşı ilaç etkisi olduğundan tıbbi marihuana olarak üretiliyor. Etkisi sadece içene, o etki de içip yumuşamak, dağıtmak için değil çünkü öyle bir etkisi yok. Genel tarama yapsınlar, ülkenin en az %30 unu içeri atmak zorunda kalırlar. Yasak yasak, her şey yasak. İçip dağıtmak yasak, içip gevşemek yasak... Yeter be...

  Soft uyuşturucular serbest olmalı - huberhirsch

  Devlet artık insanların ne içip, ne kullanacağına babamız gibi karar vermekten, sözünü dinlemeyenleri de cezalandırmaktan vazgeçmeli. Kaldı ki biz artık baba sözü bile dinlemeyen bir nesiliz, devlete ne oluyor yahu?

  size ne - diğer yaşam formu

  Insanin ne icecegine, ne alacagina devlet ya da toplum karisamaz, karismamali. Gece yarisi yolda karsima alkol almis bir tane sarhos cikacagina 10 tane esrar almis kisinin cikmasini yeglerim. Yumusak uyusturucularin bulundurulmasi, kullanilmasi serbest olmali, Avrupa'da oldugu gibi.

  cok muhimmis - keryil

  bu insanlarin kanlari turkiye'deki asayisi acayip tehdit ediyordu. her gun duyuyoruz esrar cekip cekip uyuyakalan insanlarin seytani eylemlerini! kahraman polise uyusturucu kullanan, kullanmak icin uyusturucu temin eden (yani veren), kullanmak icin yer saglayan bu insanlari dize getirdigi icin tebrikler! aynen olmasi gerektigi gibi, kullanicilar, arkadasina odunc verenler, arkadasinin evini kullanmasina izin verenlere dava acilmis, 15 sene hapis isteniyor. ama satisi yapanlarla ilgili tek bir cumle yok. neden? onlarin isimlerini basina verip aslinda kariyerleriyle ilgili cok da sikintili olmayan bir sebepten kariyerlerini zedeleyemeyiz cunku. iyi okuyun bunu, bedeninize tamamen kendi tercihiniz sonucu, tamamen sizi etkileyen bir sey aldiniz diye 15 sene hapsiniz isteniyor. baska bahanelere tutunmadan bunu kabul edebiliyorsaniz ne ala.