Kapak kızı 'First Lady' ABD'yi böldü

Kapak kızı 'First Lady' ABD'yi böldü
Kapak kızı 'First Lady' ABD'yi böldü
ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama ünlü moda dergisi Vogue'a ikinci kez 'kapak kızı' oldu, Amerikalıları ikiye böldü

First Lady Michelle Obama, Paskalya Yortusu'nda gazete bayilerinin standlarından mavi – mor elbisesi içinde gülümserken ABD 'lileri ikiyi böldü. İkinci kez ünlü moda dergisi Vogue'a poz veren ve derginin kapağında yer alan Obama'ya kimilerinden destek kimilerinden eleştiri geliyor.

Obama'nın dergiye poz vermesine destek veren ve bundan mutluluk duyan Amerikalılar, “Nihayet Jackie Kennedy gibi bir stil ikonumuz var” görüşünde. Obama'nın ‘kapak kızı' olmasına burun kıvırıp karşı çıkan Amerikalılar ise First Lady'nin kâküllü yeni saç modeline de tepki gösterip “Başkanımızın eşine neler oluyor?” diye soruyor.

 

'ORTA YAŞ KRİZİNDEYİM'Michelle Obama da ABC televizyonunda katıldığı “Rachael Ray Show” adlı programda gelen eleştirilere “Orta yaş krizindeyim” diyerek esprili bir yanıt verdi.
Katıldığı programda 20 yıllık evliliğini ve çocuklarını anlatan Obama, “Bizim öncelikli görevimiz, ailemizi bir arada tutmak” diyerek kendisine modayla ilgili yöneltilen soruları da cevapladı.
Modaya duyduğu ilgiden bahseden Obama, “Eğer giydiğin elbisenin içinde kendini rahat hissediyorsan, insanlarla daha kolay iletişim kurabiliyorsun” diye konuştu.


'DAHA ÖZGÜR'Michelle Obama'nın, eşinin ikinci görev döneminde daha fazla ön plana çıkmasıyla ilgili olarak First Lady uzmanı Myra Gutin, “Michelle Obama'daki bu değişikliklerin yorumlanabileceğini düşünüyorum. Çünkü ikinci döneme başladılar ve Michelle Obama artık daha özgür hareket edebileceğini sanıyor. Asıl başlangıcı zaten yapmıştı” diyor.
Gutin, Michelle Obama'nın diğer başkan eşlerinden daha genç ve daha aktif olduğuna da dikkat çekti.
Öte yandan ‘The Atlantis' adlı dergi de Michelle Obama'nın, eşinin 2016 yılında görev döneminin sona ermesinin ardından politikaya atılmasının göz ardı edilmemesi yorumunda bulunuyor.