Kapılar belgesel fotoğrafçısı olmak isteyenlere açılıyor

İSTANBUL - Galata Fotoğrafhanesi, kapılarını basın fotoğrafçısı ve belgesel fotoğraf alanında eğitim alıp profesyonelleşmek isteyenlere açıyor. Belgesel Fotoğraf Programı’nın ikinci uygulaması 18 Ekim’de başlayacak. Dokuz ay sürecek seminerler dizisi 28 Haziran 2010’a kadar pazar günleri yapılacak.
Programın ilk grubu eğitime Mart 2009’da başlamıştı. Fotoğrafhane, yeni grupta da araştıran, sorgulayan, tartışan muhalif 15 fotoğrafçıyı katılımcı olarak seçecek. Başvuruları 15 Temmuz’da başlayan programın katılımcıları, 21-26 Eylül’deki mülakatlarla belirlenecek.
Fotoğraf Vakfı’nın desteğiyle hayata geçirilen proje kapsamında 15 fotoğrafçı, dokuz ay boyunca belgesel fotoğraf ve bu alanla ilişkili diğer bilimsel disiplinlerden oluşan bir dizi seminere katılacak. Pazar günleri yaklaşık sekiz saat sürecek öğrenimin önemli parçalarından biri de danışman hocalar eşliğinde bireysel ve gruplar halinde yürütülecek olan belgesel projeler olacak. Koordinatörlüğünü Yücel Tunca’nın yürüttüğü projenin yeni döneminde de çeşitli üniversitelerde çalışan çok sayıda fotoğrafçı ve öğretim görevlisi yer alacak. (Yaşam Servisi)