Kaplanoğlu'na Los Angeles yolu

Kaplanoğlu'na Los Angeles yolu
Kaplanoğlu'na Los Angeles yolu
Los Angeles Türk Film Festivali'nin jüri başkanı Semih Kaplanoğlu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Los Angeles Türk Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu. 28 Şubat - 03 Mart tarihleri arasında düzenlenecek festivalin jüri başkanı ‘Meleğin Düşüşü’, ‘Yumurta’, ‘Süt’, ‘Bal’ gibi filmlerin ödüllü yönetmeni Semih Kaplanoğlu.

Jüride ayrıca ‘Hatırla Sevgili’, ‘Aşk Tesadüfleri Sever’, ‘Kurtuluş Son Durak’ ve ‘Gergedan Mevsimi’ gibi yapımlarda izlediğimiz oyuncu Belçim Bilgin de yer alıyor.

28 Şubat’ta Yılmaz Erdoğan’ın yeni filmi ‘Kelebeğin Rüyası’ ile açılacak festivalin Amerikalı jürisi ise Akademi Yabancı Filmler Komisyon Başkanı Ron Yerxa, Batı Amerika Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı ve Akademi üyesi Howard A. Romdan ile 1978 Cannes Altın Kamera ödüllü yönetmen-yapımcı Rob Nilsson’dan oluşuyor.

Los Angeles Türk Film Festivali Başkanı Cenk Ertürk, festival kapsamında bu yıl Türkiye ’den çok daha fazla misafir ağırlayacaklarını dile getirdi.

Ertürk, “Bu seneki festivalimiz sırasında duyurusunu yapacağımız yeni ve heyecan verici bir projemiz var. Proje ortaklarımızla çalışmaya başladık bile. Ülke sinemamıza da güzel bir katkısının olacağını düşündüğümüz bu proje bu seneki en yeni ve heyecan verici işimiz. Geçen seneye göre festivalin Türkiye’den çok daha fazla misafiri var. Amerikalı jüri üyelerimiz ise sektörden çok çok önemli isimler” dedi.