Kara büyü kurbanı mı?

Kara büyü kurbanı mı?
Kara büyü kurbanı mı?
Brezilya'da vücuduna 40'dan fazla dikiş iğnesi batırılan çocuğun babasına büyük suçlama

 

RİO DE JANERİO - Brezilya’da vücuduna 40’tan fazla dikiş iğnesi batırılan çocuğun dini bir inanışın kurbanı olabileceği bildirildi.
Brezilya’da yayın yapan Globe televizyonu, İbotirama polisinin çocuğun eski üvey babası Roberto Carlos Magalhaes’i tutukladığı, Magalhaes’in çocuğun vücuduna iğneleri batırdığını itiraf ettiğini duyurdu.
Çocuğun vücuduna iğnelerin bir tarikat ya da dini inanışın gereği batırılmış olabileceği belirtilirken, Magalhaes’e iki kadının da yardım ettiği kaydedildi.
Çocuğun annesi Maria Souza Santos, Tarde gazetesine yaptığı açıklamada, Magalhaes’in "kara büyü" ayinlerine katıldığından şüphe ettiğini söyledi.
Yetkililer, 2 yaşındaki erkek çocuğun durumunun ciddi olduğunu, daha iyi tedavi için kuzeybatı eyaleti Bahia’nın başkenti Salvador’daki bir özel tıp merkezine nakledildiğini söyledi. Doktorlar, iğnelerden ikisinin çocuğun kalbine yakın olduğunu, bu iğnelerin tehlike arz ettiğini bildirdi.
Brezilyalı talihsiz çocuk devamlı ağrı şikayeti üzerine annesiyle birlikte geldiği İbotirama kasabasındaki bir hastaneye yatırılmıştı. (aa)