Karadeniz'de burun modası: Avşar, Gündeş ve Beyaz

Karadeniz'de burun modası: Avşar, Gündeş ve Beyaz
Karadeniz'de burun modası: Avşar, Gündeş ve Beyaz

Karadenizliler bu ünlülerin burunlarını istiyor.

Burunlarından şikayetçi Karadenizliler, Hülya Avşar, Ebru Gündeş ve Beyazıt Öztürk'ün fotoğraflarıyla doktora gidiyor

 

TRABZON - Son llarda burun estetiğine büyük talebin olduğu Doğu Karadeniz Bölgesi'nde erkeklerin şovmen Beyazıt Öztürk, kadınların ise Hülya Avşar ve Ebru Gündeş'in fotoğraflarıyla doktora gittikleri ve bu ünlülerin burunlarından istedikleri belirtildi.

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mustafa Çapar, bölgede estetik cerrahiye talebin her geçen gün arttığına dikkat çekti. Opr. Dr. Çapar, 'Dünyada estetik ameliyatlar arasında burun estetiği üçüncü sırada yer alırken, Karadeniz Bölgesi'nde en fazla talep burun estetiğine gösteriliyor. Nefes alırken zorlanan ya da burnunun şeklinden rahatsız olan hastalar var” dedi. Opr. Dr. Çapar, hastalarının büyük kısmının yanlarında gazetelerden kesilmiş ünlülerin fotoğraflarını da getirdiklerini belirterek, “Ellerindeki ünlünün fotoğrafını göstererek ’Burnumun böyle olmasını istiyoruz’ diyorlar. Son dönemde erkekler arasında Beyazıt Öztürk, kadınlarda da Hülya Avşar ve Ebru Gündeş’in burunları çok moda. ' diye konuştu.

Bölgede göğüs estetiği ameliyatlarının da giderek arttığına dikkat çeken Opr. Dr. Çapar, 'Türk kadınları daha çok meme küçültme, yabancı uyruklu kadınlar ise meme büyütme ameliyatları yaptırıyor. Meme büyütme ameliyatları tamamen estetik kaygıya dayalı operasyonlar. Meme küçültme ameliyatları ise zorunluluktan kaynaklanıyor. Meme küçültme ameliyatını yaptığımız kişiler boyun ağrısı, ciddi sarkmalar, boyun fıtıkları nedeniyle bize başvuruyor.' dedi. (aa)